Guardian opublikował listę 60 najlepszych talentów. Nie ma Polaka!

0
259
młodzi GUARDIAN
LEquipe

Na angielskim portalu “The Guardian” pojawiła się lista 60 najlepszych talentów z całego świata. Wśród sześćdziesięciu wyróżnionych znajdziemy Czecha, Rumuna, Irańczyka czy dwóch Gruzinów. Niestety na próżno szukać na liście polskich akcentów.

Guardian jako znana międzynarodowo redakcja co roku od czterech lat wybiera szeroką grupę najbardziej utalentowanych młodzieńców z całego świata. Na liście znaleźli się tylko zawodnicy urodzeni w 2001 roku. Kryteria wyboru nie są bliżej znane, tak więc prawdopodobnie lista opiera się na subiektywnych wyborach redaktorów. Na tegorocznej liście najbardziej do wyobraźni czytelnika przemówić mogą nazwiska Brazylijczyka Rodrygo, Willema Guebbelsa i Pietro Pellegriego z Monaco czy Daishawna Redana z Chelsea.

NAJNOWSZY #PRZEGLĄDCLJ – KLIKNIJ, ABY PRZECZYTAĆ

Od wydania pierwszej listy, czyli od 2014 roku tylko raz dotychczas na liście nie znalazł się żaden Polak. W gronie sześćdziesięciu najlepszych światowych talentów już drugi raz nie możemy liczyć na rodzimego zawodnika. Pierwszy raz tak zdarzyło się w 2017 roku, gdy “Guardian” brał pod uwagę ówczesnych 17-latków z rocznika 2000.

Co ciekawe, na liście w 2017 roku znalazł się piłkarz Lechii Gdańsk, Egy Maulana Vikri. W 2014 roku wśród najlepszej czterdziestki znalazł się Dawid Kownacki. Rok później Anglicy docenili Krystiana Bielika. W 2016 roku naszym ostatnim talentem, który znalazł się na liście, był także grający w Anglii Kamil Grabara. W pierwszej edycji listy najlepszych talentów “Guardiana” znaleźli się tacy młodzieżowcy jak Ousmane Dembele ,Youri Tielemans, Dominic Solanke czy Abdelhak Nouri.

PEŁNĄ LISTĘ GUARDIANA ZNAJDZIESZ POD TYM LINKIEM