gumny; Młodzieżowej Ligi Mistrzów
kibice.net

Dobre informacje dla Lecha Poznań. 20-letni Robert Gumny jest coraz bliżej powrotu na boisko po kontuzji kolana. Młody obrońca został powołany przez Czesława Michniewicza na najbliższe zgrupowanie kadry do lat 21.

Gumny przez kontuzję kolana stracił cały początek aktualnie trwającego sezonu. Dla Lecha był to duży problem, ponieważ Robert był jednym z jaśniejszych punktów obrony “Kolejorza”, a po jego kontuzji okazało się, że nie mają nikogo równie wartościowego na pozycję prawego obrońcy. Najczęściej na jego miejscu grał sprowadzony z Wisły Kraków Tomasz Cywka, który nominalnie jednak występuje na pozycji defensywnego pomocnika.

SĄ POWOŁANIA CZESŁAWA MICHNIEWICZA! KLIKNIJ PO WIĘCEJ!

Młody obrońca na razie miał tylko jeden trening na pełnym obciążeniu, więc na powrót do jego pełni dyspozycji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Czesław Michniewicz jednak zdecydował się go powołać na mecze eliminacyjne Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Rywalami Polaków będą reprezentacje Danii oraz Gruzji.

20-latek ostatnie spotkanie w LOTTO Ekstraklasie rozegrał 20 maja przeciwko Legii Warszawa. Lech Poznań po 10 kolejkach tego sezonu zajmuje w ligowej tabeli 7 miejsce, ale jego strata do liderującej Jagiellonii wynosi zaledwie trzy “oczka”.