jednak
fot. PM NEWS Nigeria

Oczekiwane odejście Achrafa Hakimiego zostało wczoraj oficjalnie potwierdzone. Nie stało się jednak to, o czym była mowa w ostatnich tygodniach. Młody Marokańczyk nie odszedł definitywnie z Realu. Borussia ściągnęła go do siebie na zasadzie dwuletniego wypożyczenia.

Marokańczyk po niezłym, lecz niepełnym sezonie rozegranym w Realu Madryt stał się jeszcze bardziej głodny gry. Po udowodnieniu swojej wartości na boiskach klubowych dobrze zaprezentował się i “obronił” na Mistrzostwach Świata. Dodatkowo przemawia na korzyść 19-letniego Marokańczyka fakt, iż po rosyjskich boiskach biegał po lewej flance, a więc nie po swojej nominalnej pozycji. Prawy obrońca zaniepokojony słabą pozycją w drużynie Królewskich postanowił zmienić klub od razu po Mundialu.

WIĘCEJ O NOWYM NABYTKU BORUSSII DORTMUND PRZECZYTACIE TUTAJ

Florentino Perez nie chciał stawiać przeszkód utalentowanemu defensorowi, lecz jego kontrakt do 2021 roku nie pozwalał Los Blancos na pozbycie się zawodnika za niską kwotę. Idealne wyjście z sytuacji wymyślili włodarze Borussi Dortmund, o których zainteresowaniu zawodnikiem było wiadomo już od kilku tygodni. Dwuletnie wypożyczenie, na razie nie wiadomo o dalszych zapisach w kontrakcie i ewentualnej możliwości pierwokupu lub kupna za niższą kwotę. Prawda jest jednak taka, że po zakończeniu wypożyczenia wychowankowi Galacticos zostanie rok kontraktu z zespołem z Madrytu i ewentualne wykupienie go przez Borussie będzie już bardziej prawdopodobne.

Dużo mówiło się o tym, że były już trener Realu Zinedine Zidane był fanem talentu Hakimiego, którego obserwował już w jego juniorskiej przygodzie z hiszpańskim hegemonem. Przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu miał prawemu obrońcy co najmniej 20 występów w pierwszej drużynie. W rzeczywistości młody Achraf zagrał w 17 meczach, lecz w większości były to mało ważne mecz ligowe. Tak mocna chęć zmiany jest reakcją na transfer 22-letniego Alvaro Odriozoli i przetasowania na ławce trenerskiej Realu. Hakimi w przypadku pozostania stałby się dopiero trzecim wyborem Julena Lopetegui.