hamburger
eurosport.interia.pl

 Szymon Żurkowski wrócił po kontuzji i już zachwyca. Media obiegła informacja o zainteresowaniu europejskich drużyn gwiazdą Górnika Zabrze. O 21-latka zabiega Southampton oraz Hamburger SV.

Ostatnio pisaliśmy TUTAJ o tym, że Żurkowski, jeśli chce się dalej rozwijać, musi w najbliższych okienkach transferowych pomyśleć o zmianie LOTTO Ekstraklasy, na którąś z czołowych europejskich lig. Dzisiaj pojawiły się informacje, że pomocnik Górnika Zabrze jest bacznie obserwowany przez kluby z Anglii oraz Niemiec. Najwięcej mówi się o zainteresowaniu ze strony Southampton oraz Hamburgera SV.

W drużynie “Świętych” gra już jeden Polak. Mowa o Janie Bednarku, który w miniony weekend pierwszy raz w tym sezonie Premier League wyszedł w podstawowym składzie swojej drużyny (w przerwie został zmieniony przyp. red.)

ŚWIEŻUTKI PRZEGLĄD CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW! KLIKNIJ PO WIĘCEJ!

Drugim klubem, który widziałby w swoim składzie 21-latka, jest Hamburger SV, który walczy o powrót do niemieckiej elity, po tym, jak pierwszy raz w historii spadli do drugiej ligi. Żurkowski miałby już zimą dołączyć do drużyny i pomóc w powrocie do Bundesligi. Po dziewięciu kolejkach obecnej kampanii zajmują w tabeli 3 miejsce tracąc do drużyny FC Koln tylko dwa oczka.

Szymon będzie musiał stanąć więc przed ciężką decyzją. Z jednej strony silniejsza liga, jaką bez wątpienia jest Premier League, z drugiej strony gra w Hamburgu i więcej minut na boisku, a za rok już prawdopodobnie występy w Bundeslidze.

W obecnym sezonie “Żurek” jak do tej pory zagrał w siedmiu ligowych meczach, w których zdobył dwie bramki. Górnik bez swojego lidera jednak radził sobie bardzo kiepsko, czego efektem jest odległa pozycja w ligowej tabeli.

Teraz jednak w głowie powinien mieć przede wszystkim awans wraz z drużyną U-21 na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Polaków czeka jutro bardzo istotny mecz z reprezentacją Danii. Początek tego spotkania o godz. 18:00.