Hamburger SV
dailyrecord.co.uk

Hamburger SV ma 5 punktów straty do miejsca barażowego. Do zakończenia sezonu 2017/18 pozostały tylko 5 kolejek. Bez względu na to, czy HSV utrzyma się w Bundeslidze, latem do drużyny, dołączy 21-letni Szkot, David Bates.

David Bates z drużyną Hamburga związał się czteroletnią umową. Hamburger SV nie zapłaci za Szkota nawet złamanego centa, gdyż dotychczasowa umowa z Glasgow Rangers wygasa z końcem maja. Wychowanek Raith Rovers do Glasgow Rangers trafił w 2016 roku. Od tamtej pory zagrał w 25. meczach dla utytułowanego szkockiego klubu. Bates obecnie jest kontuzjowany.

Szybkość, siła i agresja to główne atuty mierzącego 193 centymetry wzrostu Davida Bates’a. Do ligi szkockiej pasuje jak ulał, a mimo to nie był piłkarzem, z którego często korzystano. Prawdziwą szansę dostał w styczniu tego roku i ją wykorzystał. Zbierał same pozytywne recenzje. Stał się ważną postacią w drużynie Graeme’go Murty’ego. Niestety 11 marca podczas Old Firm Derby doznał kontuzji kostki i od tamtego momentu leczy uraz.

Na łamach BBC byli zawodnicy Glasgow Rangers (Lee McCulloch i Steven Thompson) skomentowali odejście Davida Bates’a do Hamburgera SV:

LC: To dla mnie dziwne, duże zaskoczenie, że pozwolono mu odejść, nie sądzę, żeby to był dobry ruch dla Rangersów.

ST: dobra robota, to genialny ruch, ma możliwość wypróbowania innej kultury gry i na pewno rozwinie się piłkarsko.