świętych
eurosport.interia.pl

Bardzo ciekawą informację podał wczoraj niemiecki “Kicker”. Według nich Jan Bednarek miałby trafić do Bundesligi. Zainteresowany zawodnikiem jest były klub Artura Sobiecha-Hannover 96!

Okno transferowe w Anglii jest już zamknięte, ale zawodnicy cały czas mogą opuszczać ligę. Nowy sezon Premier League Jan zaczął od przesiedzenia całego spotkania na ławce “Świętych”. Mark Hughes postawił na trójkę obrońców: Hoedt-Veestergard-Stephens. Wydaje się, że dopóki, któryś z trójki obrońców nie złapie kontuzji, Polak nie będzie miał zbyt dużo okazji do gry w PL.

Dziennikarze “Kickera” podali informacje, że 22-latkiem ze Słupca interesuje się niemiecki Hannover 96. Podobno działacze niemieckiego klubu chcieli go sprowadzić do siebie, gdy jeszcze grał w LOTTO Ekstraklasie. O wychowanku Lecha Poznań napisano:

“Jeszcze przed transferem z Lecha do Southamtpon w lecie 2017 roku, połowa Bundesligi śledziła poczynania 22-latka. Szybki, dobrze grający głową, obunożny i umiejący grać zarówno w systemie z czwórką, jak i trójką obrońców – to jego atuty”

Poza nim Hannover interesuje się jeszcze dwoma innymi obrońcami. Są nimi: Papa Djilobodji z Borussii Moenchengladbach i Reece Oxford z West Hamu.

Bednarek podczas niedawnego mundialu w Rosji wystąpił we wszystkich meczach grupowych “Biało-Czerwonych”. Na swoim koncie ma zwycięską bramkę ze spotkania z Japonią. Ogólnie rzecz biorąc, rozegrał całkiem dobry turniej, który bardzo szybko zakończył się dla polskich piłkarzy.

Portal transfermarkt.pl wycenia młodego obrońcę na 5 milionów euro.