sikora peda II ligi
Młodzieżowy Futbol

Niższe klasy rozgrywkowe to idealne miejsce do rozwoju dla młodych piłkarzy. Gra w drugiej lidze daje możliwość sprawdzenia się w dorosłej piłce, która może okazać się windą do profesjonalnej kariery. Wczoraj okazję taką otrzymało wielu zawodników, a kilku z nich w pełni ją wykorzystało.

Kamil Antonik podbija Rzeszów!

19-letni napastnik Resovii rozegrał świetne spotkanie, które zakończył z dorobkiem dwóch bramek. Dzięki niemu gospodarze wygrali 2:0 z odradzającą się, po słabym początku sezonu, drużyną Olimpii Elbląg. Cztery gole w tym sezonie napawają optymizmem, chociaż oczywiście zawsze może być lepiej. Utrzymanie dobrej formy i regularna gra to dwa warunki, które są konieczne do spełnienia, jeśłi podopieczny Szymona Grabowskiego myśli o grze w Ekstraklasie.

Wejście smoka 20-latka

Po spotkaniu Siarki Tarnobrzeg z Radomiakiem, w lepszych nastrojach sobotni wieczór spędzili zawodnicy gości. Zwycięstwo 2:0 umocniło drużynę z Radomia na trzecim miejscu w tabeli i potwierdziło pierwszoligowe aspiracje podopiecznych trenera Dariusza Banasika. W 46. minucie meczu doszło do ważnej zmiany: schodzącego z boiska strzelca gola na 1:0 zastąpił Maciej Filipowicz. 20-latek okrasił świetną zmianę zdobyciem pięknej bramki zza pola karnego w 74 minucie gry, która przypieczętowała kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

Wychowanek Legionu Radom rozgrywa swój trzeci sezon w barwach Radomiaka. Dotychczas wystąpił w 67 meczach swojej drużyny, co w tak młodym wieku jest wynikiem imponującym. Kto wie, może mimo przedłużonego w lipcu o dwa lata kontraktu, po Filipowicza zgłosi się klub z Ekstraklasy? Mi pozostaje jedynie trzymać kciuki za realizację swoich celów i życzyć powodzenia w życiu osobistym oraz zawodowym.

Kolejna sensacja w Centralnej Lidze Juniorów! Sprawdź!

U-23 show!

Niecodzienna sytuacja, której życzylibyśmy sobie co tydzień. W Stargardzie, drużyna Błękitnych pokonała 3:1 Ruch Chorzów. Młodzi na widok samego wyniku tylko wzruszą ramionami, starsi będą w utęsknieniem wspominać dokonania drużyny gości. Gdy jednak wejdzie się w szczegóły, oczom naszym ukaże się las…młodzieżowców. Wszystkie bramki strzelili zawodnicy, którzy nie mają więcej niż 22 lata. Dla gospodarzy dwa gole strzelił Piotr Kurbiel, dla którego było to drugie i trzecie trafienie w lidze. Jeden skalp dorzucił Adrian Kwiatkowski. Honor Niebieskich uratował najmłodszy, 17-letni Mateusz Bogusz. Dziewięć punktów w ostatnich czterech meczach, a przede wszystkim dobra postawa młodej części składu Błękitnych, to mocne argumenty w walce o utrzymanie, a być może nawet awans do pierwszej ligi.

Gol na wagę złota

Wczoraj w Siedlcach odbył się kolejny mecz z serii “za sześć punktów”. Gospodarze podejmowali beniaminka z Częstochowy. Początek meczu był dla nas ciężki, Pogoń zagrała bardzo agresywnie i zmusiła nas do głębokiej defensywy. Pod dwudziestu minutach to my doszliśmy do głosu, parę groźnych strzałów i udało się strzelić gola – relacjonował dla nas bohater meczu, Michał Kieca. 19-letni pomocnik jest autorem kluczowej dla przebiegu meczu bramki, która, oprócz upragnionego zwycięstwa, umożliwiła Skrze opuszczenie strefy spadkowej.

Sam zawodnik zachowuje jednak chłodną głowę – Postawa drużyny zasługuje na brawa, a to, że strzeliłem bramkę, na pewno cieszy. Dla mnie jednak liczy się wynik końcowy i to, że mamy kolejne trzy punkty. Dojrzała postawa na boisku, i poza nim, zasługuje na uznanie i pochwały. Tym bardziej z zaciekawieniem należy przyglądać się postępom Michała na drugoligowych boiskach.


Autor: Hubert Koncewicz