Ismaila Sarr
Goal.com

Senegal z poważnymi obawami. Ismaila Sarr może nie zagrać na Mundialu!

Już w czerwcu rozegrane zostaną największe i zarazem najbardziej prestiżowe rozgrywki na kuli ziemskiej. Mundial dla wielu to świetna okazja, by zaprezentować swoją wartość, choć los potrafi płatać figle.

Jednym z nieszczęśników może okazać się Ismaila Sarr, piłkarz Senegalu. W ostatnim spotkaniu Stade Rennes z AS Monaco 20-latek prawdopodobnie odnowił swój niedawny uraz. Mowa o więzadłach stawu kolanowego, przez które opuścił ponad 4 miesiące regularnej gry. Jeśli przypuszczenia sztabu lekarskiego okażą się właściwe, to sen o Mundialu dla Senegalczyka pęknie niczym bańka mydlana.

Ismaila jest ważnym punktem ekipy “Les Rouges et Noirs” i mimo długiej pauzy zdołał rozegrać 22 spotkania. Były piłkarz FC Metz ma na koncie 5 bramek i 4 asysty, a w styczniu tego roku zgłosiła się po niego reprezentacja narodowa.

Dotychczas młody napastnik grał dla zespołu U-23, gdzie nie święcił triumfów. Dla pierwszego zespołu zagrał 8 razy i zdobył bramkę. Sarr nie jest bazowym wyborem Aliou Cissé w drużynie Senegalu, ale niewykluczone, iż w Rosji dostałby swoją szansę.