Oliveira
Joao Oliveira, fot.: lechia.pl

Zawodnik Lechii Gdańsk Joao Oliveira został powołany do kadry Szwajcarii na mecz eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy przeciwko Portugalii. Ciekawe jest to, że Szwajcar posiada również paszport portugalski, więc zmierzy się w pojedynku z drużyną swojej drugiej ojczyzny. Zawodnik został wypożyczony do gdańskiego klubu w sierpniu 2017.

Joao Oliveira rozpoczynał swoją karierę w juniorskich klubach FC Gingins i FC Stade Nyonnais. W sezonach 2011/2012 i 2012/2013 reprezentował barwy FC Basel. Po dwóch latach spędzonych w Bazylei trafił do FC Luzern. Tutaj przeszedł drogę od zespołu juniorskiego, poprzez rezerwy aż do wywalczenia miejsca w składzie pierwszej drużyny. Joao Oliveira rozegrał podczas dwóch minionych sezonów 32 mecze w szwajcarskiej Super League. Na boiskach Ekstraklasy zaprezentował się dotychczas 8 razy, zdobywając bramkę na wagę remisu w spotkaniu z Wisłą Kraków (1:1). Umowa wypożyczenia między FC Luzern a Lechią Gdańsk została podpisana na rok i zawiera opcję transferu definitywnego.

Eliminacje do EURO U-21 2019 rozpoczęły się na dobre. Szwajcaria, póki co plasuje się na drugim miejscu w grupie 8. Nie bez znaczenie jest też fakt, że rozegrała najwięcej (5) spotkań w ramach eliminacji. Rywalem drużyny Olivera’y będzie Portugalia, która z zaledwie dwoma spotkaniami na koncie, zdobyła 3 punty.

Spotkanie zaplanowano na 14 listopada 2017 roku, na godzinę 18.30 w Portugalii.

Grupa 8 eliminacji do EURO U-21 (stan na 6.11.17)

Oliveira
Grupa 8 el. do UEFA EURO U-21