0
2
Jóźwiak
Głoswielkopolski.pl

Kamil Jóźwiak z dwoma trafieniami w ligowym meczu z Pogonią Szczecin. Lech Poznań w pierwszej piątce.

W dzisiejszym meczu 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań podejmował na własnym terenie Pogoń Szczecin. “Portowcy” po bezbramkowym remisie z Jagiellonią tym razem chcieli urwać punkty Poznaniakom. Po zwolnieniu z posady trenera Adama Nawałki tymczasowo ster przejął Dariusz Żuraw, dając Poznaniakom pierwsze zwycięstwo od miesiąca!

ZĄBKOVIA ZĄBKI NA PRZEKÓR PRZECIWNOŚCIOM – SPRAWDŹ TUTAJ!

Jóźwiak już w 24. minucie otworzył wynik meczu przy Bułgarskiej. Po prostopadłym zagraniu od Jevticia 20-latek jedynie musnął futbolówkę i tyle wystarczyło, by ta wpadła do bramki. Po zmianie stron w 54. minucie Kamil ponownie pokonuje golkipera drużyny przyjezdnych. Tym razem z pomocą defensorów Pogoni. Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem gospodarzy 3:2.

Kamil Jóźwiak w tym sezonie rozegrał 1410 minut w Ekstraklasie, kompletując cztery asysty. Po dzisiejszym meczu dorobek zwiększy o dwa trafienia. 20-latek jest również młodzieżowym reprezentantem Polski do lat 21, która w czerwcu pojedzie do Włoch na turniej mistrzostw Europy.