Junior
Twitter AS Monaco

Junior “Blaugrany” Robert Navarro przeszedł do wicemistrza Francji! Kolejny hiszpański talent opuszcza ojczyznę.

16-letni Robert Navarro w tym tygodniu zaczął treningi z nowym klubem po tym, jak kilka dni temu opuścił Barcelonę. W tej chwili nastolatka czeka okres przygotowawczy, po którym dołączy do młodzieżowej sekcji zespołu z Monako.

Były gwiazdor “Barcy” miał stanowić nie tylko nową generację “La Masii”, ale w przyszłości dołączyć do pierwszej ekipy. Obecnie w szeregach FC Barcelony próżno szukać wielu wychowanków, a jak dobrze wiemy – ci stanowili splendor. Navarro to kolejny junior, który opuszcza Hiszpanię jeszcze zanim wkroczył w dorosłe buty i taki ruch nie jest spowodowany brakiem talentu, bo tego mu ujmować nie można.

Nastolatek nie jest byle juniorem, a wręcz zagorzałym Cule. Po tym, jak zaimponował największym hiszpańskim markom jak Athletic Bilbao, czy Real Madryt, postanowił z miejsca odrzucić wszelkie oferty i dołączyć do FC Barcelony. Dużą rolę w całej operacji stanowił ojciec młodego piłkarza, który dzieli przeszłość z futbolem.

Nie miał problemów z adaptacją i szybko zaczął wyrabiać sobie reputację, a przez liczne grono bywał już cicho nazywany nowym Iniestą. Z techniką oraz dynamiką także nie jest na bakier, a i skutecznością zdążył się pochwalić.

Były negocjacje – no właśnie, były…

16-latek, a raczej jego przedstawiciele, próbowali negocjować z “Blaugraną” przez kilka tygodni, lecz ostatecznie obie strony nie doszły do porozumienia.

– AS Monaco to świetny klub, który opiera się na szkoleniu i daje młodym ludziom szansę wyrażenia siebie na najwyższym poziomie. Moim celem jest ciężka praca, aby się rozwijać i doświadczać nowych wyzwań – mówi Navarro.

Robert Navarro odchodząc z FC Barcelony, ustanowił niechlubną statystykę dla mistrza Hiszpanii. Zawodnik urodzony w kwietniu 2002 roku jest najmłodszym piłkarzem, który kiedykolwiek opuścił La Masię. Oczywiście biorąc pod uwagę tylko czołowe kluby globu.