Palmer
Huddersfield Town

Chelsea nie przestaje wysyłać swoich młodych piłkarzy na wypożyczenia do innych klubów. Kolejny w kolejce do spędzenia następnego sezonu poza Stamford Bridge jest ofensywny pomocnik The Blues Kasey Palmer.

Jeśli wypożyczanie dojdzie do skutku to dla Palmera będzie to kolejny sezon, w którym zostanie oddelegowany do ogrania się na niższym szczeblu rozgrywkowym. 21-letni Anglik przyszedł do Chelsea w marcu 2013 roku z Charltonu. Przez trzy następne lata szlifował swoje umiejętności w młodzieżowych zespołach. Zaczynał w sekcji Youth, następnie przenosił się do U-18, U-21, a na końcu do U-23. Jego życie na walizkach rozpoczęło się w lipcu dwa lata temu.

Palmer został wówczas oddelegowany na wypożyczenie do Huddersfield. Dla Terierów rozegrał 24 mecze w Championship, strzelił cztery bramki i zaliczył trzy asysty. Urodzony w Londynie zawodnik był ważnym elementem układanki Davida Wagnera, która pozwoliła klubowi na awans do Premier League. Ówczesny beniaminek oraz Mistrz Anglii doszli do obustronnego porozumienia, wskutek którego Palmer na kolejne miesiące ponownie udał się do Huddersfield.

Jego pierwszy sezon na najwyższym poziomie rozgrywkowym na Wyspach nie wypadł jednak najlepiej. Wszystko przez kontuzję, której wychowanek Charltonu nabawił się już na samym początku sezonu. Uraz ścięgna podkolanowego sprawił, że w biało-niebieskiej koszulce Huddersfield Palmer na boiskach Premier League spędził zaledwie 168 minut. Wspomniany przed chwilą uraz oraz transfer Terence’a Kongolo sprawił, że wypożyczenie Palmera został skrócone. Nie oznaczało to rzecz jasna powrotu do Chelsea. 21-latek udał się ponownie do Championship, do dobrze znanego wszystkim kibicom Derby County.

W barwach “Baranów” Palmer pojawił się 15-krtonie w ligowych rozgrywkach. Ciężko jednak powiedzieć, aby stanowił o sile zespołu. Efektem jest niejasna przyszłość Anglika. Dużo będzie zależeć od tego, kto w przyszłym sezonie sterować będzie ekipą The Blues. Rozwiązania są trzy: pozostanie w klubie, wypożyczenie lub transfer definitywny. Patrząc na przebieg kariery Palmera wydaje się, że trzecia opcja jest najbardziej prawdopodobna. Aczkolwiek wypożyczenie również wchodzi w grę. Największe zainteresowanie zawodnikiem przejawia Norwich City. Włodarze “Kanarków” mieli się już kontaktować z Chelsea w sprawie ewentualnego pozyskania zawodnika.