Kevin Pytlik
noz.de

Były reprezentant Polski do lat 18, Kevin Pytlik po dwuletniej przygodzie z Wuppertaler SV, przenosi się do klubu z nieco wyższej półki, a mianowicie Sportfreunde Lotte.

Kevin Pytlik urodził się w Wuppertaler, ale jego ojciec Arkadiusz pochodzi z Gąbina. Swoje pierwsze kroki związane z piłką nożną stawiał w lokalnej drużynie Wuppertaler SV. Następnie stopniowo, z biegiem czasu, szedł w górę. Najpierw dołączył do Eintrachtu Dortmund, a stamtąd trafił do VFL Bochum, gdzie miał okazje pokazać się i grać regularnie w A-Junioren Bundesliga (odpowiednik Centralnej Ligi Juniorów U-19). Mierzący 184 centymetry wzrostu, środkowy obrońca wyróżnia się tym, że jak na defensora jest nadzwyczajnie szybki. Wydawało się, że jego kariera przebiega płynnie. Otrzymywał powołania do kadry do lat 18. W meczu z Anglią zdobył nawet przepiękną bramkę (zobacz poniżej).

W 2016 roku postanowił opuścić VFL Bochum, gdzie nie mógł się przebić, nawet do rezerw. Wrócił do Wupperstaler SV (piąty poziom rozgrywkowy) i tam stanowił o sile defensywy tej drużyny. Dziś ma 20 lat i podpisał roczny kontrakt z Sportfreunde Lotte (3.liga). Pytlik oprócz polskiego obywatelstwa posiada również niemieckie. Podobnie jak trzech innych piłkarzy jego nowego klubu: Andre Dej, Jarosław Lindner i Marcus Piossek.