kiklaisz
gornikzabrze.pl

Górnik Zabrze postanowił przedłużyć kontrakty z kilkoma obiecującymi zawodnikami. Mowa o Danielu Bielicy, Krzysztofie Kubicy i Krzysztofie Kiklaiszu.

19-letni Daniel ma na swoim koncie trzy oficjalne spotkania w barwach Górnika. Dwa razy wystąpił w Pucharze Polski i raz w Ekstraklasie. W tych meczach prezentował się solidnie. Nowa umowa piłkarza z Zabrza będzie trwała do końca czerwca 2021 roku.

O rok młodszy Krzysztof Kubica pochodzi z Żywca, a do Zabrza trafił całkiem niedawno, bo zaledwie sezon temu. Jako ciekawostkę można podać, że 18-letni pomocnik jest wyższy od swojego kolegi z zespołu Daniela, który występuje na pozycji bramkarza. W tym sezonie Kubica nie zagrał jeszcze na najwyższym szczeblu, ale za to regularnie zbiera minuty w III Lidze.

WYBIERZ ZAWODNIKA ROKU W CLJ! KLIKNIJ, ŻEBY ZAGŁOSOWAĆ!

Ostatni ze wspomnianej trójki, Kiklaisz, ma dwadzieścia lat, a jego nominalna pozycja to napastnik. Wychowanek KS Siedlec także występuje na szczeblu trzecioligowym. W 10. rozegranych spotkaniach udało mu się zdobyć jedną bramkę. Jedynego gola strzelił MKS-owi Kluczbork.

Górnik Zabrze po 19. rozegranych spotkaniach tego sezonu w Ekstraklasie zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Podopieczni Marcina Brosza do tej pory uzbierali ledwie siedemnaście punktów. W ostatniej ligowej kolejce, w tym roku kalendarzowym, zmierzą się na wyjeździe z liderem LOTTO Ekstraklasy, Lechią Gdańsk.