Kluivert
Onefootball

Syn legendy zespołu z Amsterdamu prawdopodobnie nie przedłuży swojego kontraktu z klubem! Obecna umowa Justina Kluiverta obowiązuje do lata 2019 roku.

W sezonie 16/17 młody Holender łącznie w 42 spotkaniach zdobył 10 bramek i 18 asyst. Taki wynik mógłby zrobić wrażenie, gdyby nie fakt, że tylko część z tych liczb przypisana jest do wyników w Eredivisie (14/2/4) . Justin dla Ajaksu rozegrał 14 meczów, dwa razy trafiając do siatki rywala. Zanotował również cztery asysty. Mimo wszystko włodarze niekoniecznie byli przekonani do talentu potomka legendarnego Kluiverta.

Wszystko przez zachowanie klubowego wychowanka, które określić można “dziecinnym”. Brakowało charakteru, pewności siebie, tak pożądanego błysku w oku. Sztab pracujący niegdyś z Justinem opisywał go jako chłopca, który nie radzi sobie z presją. Prawdopodobnie dlatego nikt nie spodziewał się, iż w obecnym sezonie sytuacja zmieni się jak w kalejdoskopie. 19-latek stał się ważną częścią zespołu i umocnił się w postaci lidera. Pytanie, czy Ajax dalej będzie mógł myśleć o Holendrze w czasie przyszłym?

Kluivert mówi “nie”!

W kończącym się sezonie holenderskiej ekstraklasy, młody skrzydłowy może poszczycić się znacznie lepszym rezultatem niż tym sprzed roku. W 30 występach strzelił 11 bramek i dołożył 5 asyst. Dodatkowo swój znak zostawił również w kwalifikacjach do rozgrywek europejskich – Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Takie wyniki nie mogły przejść mimochodem w sferze światowego futbolu. Nie trzeba było długo czekać, by Holendrem zainteresował się Manchester United, Barcelona, czy PSG. Ajax Amsterdam zdawał sobie sprawę, że niebawem plany mogą zamienić się w czyny, więc postanowili niezwłocznie działać. Dodatkowym elementem napędzającym całą sytuację miała być długość kontraktu, który kończy się latem 2019 roku.

Okazuje się, że całe zajście jest bardziej skomplikowane, niż wygląda. Justin zapowiedział, iż nie zamierza wiązać się nową umową z “Godenzonen”. Wszystko za sprawą powstałego incydentu z transferem Davinsona Sancheza. Jak dobrze pamiętamy, Kolumbijczyk latem trafił do Tottenhamu, a młody Kluivert początkowo zawarty był w klauzuli zakupu Spurs. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż 19-latek nie miał o tym pojęcia.

– Najważniejszą rzeczą dla Ajaksu jest odnowienie kontraktu, więc dla nich to nie piłka nożna, ale pieniądze. Bez względu na wszystko – Justin jasno wyraził swoje niezadowolenie względem klubu. Zarzucił władzom brak moralności i zaufania, mimo iż początkowo nie planował opuszczać stolicy kraju – Spójrzcie, jak zachowują się trenerzy, jak się wyrażają, nawet w prasie. Widać niestabilność w zespole. Nie jesteśmy naprawdę drużyną – dodaje.