Escolą
YouTube (Łączy nas piłka)

Ostatni weekend października to synonim wielkich piłkarskich emocji. W wielu domach kibice myślą już tylko i wyłącznie o niedzielnych hitach, na czele z El Clásico. Zanim jednak przystąpimy do konsumpcji dania głównego warto zaspokoić głód wyszukaną przystawką. Dzisiejszy pojedynek Korony Kielce z Escolą Warszawą jest być może propozycją dla koneserów, aczkolwiek historia pokazuje, że sobotnie mecze Centralnej Ligi Juniorów mogą naprawdę rozbudzić nasz apetyt. 

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia będzie oczywiście Korona. Młode Scyzory od kilku kolejek przewodzą w wyścigu po tytuł mistrza polski. Ich gra potrafi wywrzeć na odbiorcy więcej niż dobre wrażenie. Natomiast Escola powoli wyrasta na solidnego ligowego średniaka. Warto jednak pamiętać o problemach klubu ze stolicy. Od wygranego 3:0 starcia z Arką w 1. kolejce nie zachowali oni czystego konta, a na wyjeździe zdołali wygrać tylko raz – 23 września z Lechem. Piłkarze Marków Brzozowskiego i Gołębiewskiego swojej szansy mogą upatrywać w tym, że podopieczni trenera Mierzwy ostatni mecz przy ulicy Szczepaniaka przegrali. Przypominamy – dla złocisto-krwistych porażka z krakowską Wisłą była pierwszą od początku sezonu.

13-LETNI POLAK NA TESTACH W NIEMIECKIM KLUBIE! KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI

Marek Mierzwa zachowuje jednak spokój bowiem doskonale zdaje sobie sprawę na co stać jego zawodników. “Chcemy zagrać po swojemu. Mocny wysoki pressing, bardzo agresywna gra, dużo stwarzanych sytuacji. Panowanie na boisku to nasz priorytet” – komentuje w rozmowie z MF szkoleniowiec zespołu z Kielc. Jako główną przyczynę porażki z Wisłą trener Mierzwa wskazał brak boiskowej implementacji podstawowych założeń, na których opiera się filozofia jego zespołu. Jak sam mówi, jeśli uda się wcielić w życiu charakterystyczną dla Korony grę, to nikt nie będzie w stanie zatrzymać złocisto-krwistych.

Nowy lider złocisto-krwistej jednostki?  

Przed meczem warto zwrócić uwagę na Wiktor Długosza. Reprezentant Polski do lat 19 w miniony weekend strzelił hat-tricka w wygranym 4:1 meczu ze Śląskiem Wrocław. Długosz ma na swoim koncie już dziewięć trafień i wyrasta na lidera działań ofensywnych swojego zespołu. “Wiktor zrobił duży postęp, to bardzo inteligenty zawodnik. Zrozumiał filozofię gry, którą kierujemy się w rozgrywkach CLJ. W każdym zespole są zawodnicy, na których buduje się grę i Wiktor bez dwóch zdań do tej grupy należy” – ocenia trener Mierzewa. O tym, jak ważnym elementem układanki jest Długosz Scyzory przekonały się w meczu z Wisłą. Wówczas zaraz po powrocie ze zgrupowania kadry rozegrał tylko 25 minut, a zespół musiał przełknąć gorzką pigułkę w postaci pierwszej porażki w sezonie.

Piłkarze Korony i Escoli wybiegną na boisko już za niewiele ponad dwie godziny. Pierwszy gwizdek zabrzmi w samo południe. Transmisja z tego meczu na kanale YouTube “Łączy nas Piłka”. Zapowiada się niezwykle interesujące widowisko.