wypożyczenie
Wojciech Szubartowski, Kurier Lubelski

Do nowego sezonu Krystian Bielik przygotowywał się z drugiem zespołem Arsenalu (U-23 – przyp.red.). W miniony weekend polski obrońca wystąpił w szalonym meczu Premier League 2 między Kanonierami a Manchesterem City. Jak się jednak okazuje, najbliższe miesiące były zawodnik warszawskiej Legii, może spędzić na wypożyczeniu w trzeciej lidze angielskiej. 

Jak poinformował na swoim twitterze znany polski dziennikarz Tomasz Ćwiąkała Bielik wkrótce zostanie oddelegowany na wypożyczenie do Charltonu Atheltic. Jest to zespół znany polskim kibicom. W minionym sezonie barwy tego klubu reprezentował Michał Żyro. Teraz wszystko wskazuje, że z boiskami Legaue One będzie musiał zaprzyjaźnić się Bielik.

20-letni piłkarz jest zawodnikiem Arsenalu od stycznia 2015 roku. W pierwszym zespole The Gunners Bielik wystąpił tylko dwukrotnie w Pucharze Ligi. Większość jego meczów z armatą na piersi przypadła na rozgrywki Premier League 2. W 2017 roku wychowanek Górnika Konin został wypożyczony na drugą część sezonu do występującego w Championship Birmingham. Na zapleczu angielskiej ekstraklasy Bielik pokazał się z bardzo dobrej strony, zbierając świetne oceny.

Harmonijny rozwój młodego defensora zahamowały kontuzje. Na początku poprzedniego sezonu Bielik nabawił się kontuzji barku, która wykluczyła ponowne wypożyczenie do Championship. Polak wrócił do gry w grudniu, jednak zaledwie miesiąc później naderwał mięsień dwugłowy. W marcu, po powrocie do treningów, Bielik został wypożyczony do grającego w League One Wallsall. Niestety, 20-latek nie zdążył nawet zadebiutować w nowej drużynie. Uraz kolana zmusił go do powrotu do Londynu, który koniec końców przekreślił szanse na grę w sezonie 17/18.

Wypożyczenie do Charltonu może być kluczowe w kontekście przyszłości Bielika. Polak znajduje się na takim etapie kariery, w którym regularna gra jest kluczowa. League One to dobre miejsce do odbudowy i miejmy nadzieję, że Krystian szybko powróci na właściwą ścieżkę. Jeśli ominą go kontuzje, to zarówno Arsenal, jak i reprezentacja Polski będą miały jeszcze z tego chłopaka duży pożytek.