Krzysztof Piątek
Getty Images / Paolo Rattini

W ostatnich dniach Krzysztof Piątek jest na ustach wielu polskich kibiców, ze względu na jego skuteczność w sparingach, jak i w Pucharze Włoch. Mimo to Genoa zdecydowała się pozyskać kolejnego napastnika!

Już w najbliższą sobotę rusza nowy sezon Serie A, w lidze, gdzie będzie występować aż 15 Polaków. Jeden z nich – Krzysztof Piątek ma za sobą kapitalny okres przygotowawczy w nowym klubie. W 6. meczach zdobył 13 bramek. Ponadto w swoim oficjalnym debiucie w Pucharze Włoch, strzelił 4 gole Lecce. Te liczby mogą robić wrażenie! Nie tylko na polskich kibicach, ale i fanów Genui. Mimo to klub zdecydował się na pozyskanie kolejnego napastnika za większe pieniądze!

Krzysztof Piątek kosztował włoski klub 4 mln euro. Natomiast za Favilliego Genoa zapłaci 5 milionów euro, przy czym to tylko wypożyczenie, a nie transfer definitywny, jak w przypadku Piątka. Dodatkowo klub z Genui zastrzegł sobie prawo pierwokupu 21-letniego Włocha z Juventusu.

Favilli cały okres przygotowawczy spędził z Juventusem na tourze w Ameryce Północnej, gdzie pokazał się z dobrej strony. W każdym z czterech meczów wyszedł w pierwszym składzie i zdobył w sumie 3 gole, z czego dublet ustrzelił Bayernowi Monachium (2:0). 21-letni Andrea był komplementowany, ale raczej miał świadomość, że w Juventusie konkurencja na pozycji napastnika jest ogromna i nie będzie grał regularnie. Dlatego zdecydował się na wypożyczenie do klubu z Serie A. Ostatnie dwa sezony spędził na zapleczu włoskiej elity, gdzie w 42 spotkaniach, strzelił 13 goli i zanotował 3 asysty.

Favilli, Krzysztof Piatek
pianetagenoa1893.net

Inni rywale

Genoa zmienia swoją koncepcję, jeśli chodzi o napastników. Do tej pory z przodu grywali doświadczeni piłkarze, którzy nie gwarantowali, nawet 10 goli w sezonie. Czwórka napastników Gianluca Lapadula, Goran Pandev, Andrej Galabinov i Giuseppe Rossi w sumie zdobyła 15 bramek w ubiegłym sezonie. Odszedł Rossi, ale za to przyszedł 23-letni Piątek, 20-letni Kouame za 5 milionów euro, 20-letni Nicola Dalmonte z Ceseny i 21-letni Andrea Favilli. Czy młodszy atak zagwarantuje więcej goli w sezonie?

Zdrowa rywalizacja zawsze motywuje do cięższej pracy, więc im więcej dobrych piłkarzy na danej pozycji tym lepiej dla Piątka, ale czy nadal będzie zachwycał kibiców Genui? Wydaję się, że w sobotę na mecz ligowy z AC Milan, wyjdzie Piątek w pierwszy składzie, gdyż miał świetne wejście w Pucharze Włoch. Jednakże trzeba pamiętać, że przy tylu rywalach na tej pozycji, nie można grać słabych meczów. Jedno potknięcie może bezlitośnie wykorzystać kilku innych napastników, którzy będą czekać na swoją szansę.