Iskra
Archiwum Tomasza Drankowskiego

Kilka dni temu informowaliśmy o transferze 16-letniego Tomasza Woźniaka, który zasilił szeregi Genui. Teraz jego rówieśnik – Jakub Iskra – zdecydował się na przenosiny do innego klubu włoskiej Serie A – SPAL. 

Iskra przez ostatnie dwa lata kształtował swoje umiejętności pod czujnym okiem trenerów Akademii Pogoni Szczecin. Urodzony w 2002 roku obrońca uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników na tej pozycji w naszym kraju. Mimo że 16. urodziny obchodził zaledwie kilka dni temu – 13 sierpnia – Iskra w ostatnich miesiącach rozegrał aż 11 spotkań w kadrze U-16. Teraz dostał powołanie do reprezentacji U-17, prowadzonej przez Przemysława Małeckiego, na turniej o Puchar Syrenki.

Z NICEI DO LIGI HISZPAŃSKIEJ?! KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ 

O transferze Iskry za pośrednictwem facebooka poinformował agent piłkarza – Tomasz Drankowski. W oficjalnym oświadczeniu znalazło się kilka słów od samego zawodnika. Iskra podziękował za czas spędzony w Szczecinie i podkreślił, że wspólnie z rodziną i menadżerem podjęli niezwykle trudną decyzję. 16-latek marzy o grze w Serie A, nie dziwi zatem jego ostateczny wybór. Druga podobna szansa mogła się prędko nie trafić.

Młody defensor swoją przygodę w Ferrarze zacznie oczywiście od zespołów juniorskich. W najbliższych miesiącach będzie ogrywał się w drużynie U-17. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za kilka lat będziemy na włoskich boiskach oglądać świetnego polskiego obrońcę. Warto podkreślić, że w SPAL Iskra nie będzie osamotniony. Do klubu z południa Włoch w styczniu zakotwiczył Thiago Cionek, który z pewnością nie odmówi pomocy młodszemu rodakowi.