Kulenović trafi na wypożyczenie?
Fot.: legia.net

17-letni napastnik Legii Warszawa Sandro Kulenović trafi najprawdopodobniej na wypożyczenie, by mógł zbierać doświadczenie na poziomie wyższym, niż III liga.

Młody Chorwat ostatnio grywał głównie w rezerwach Legii. Co prawda przez dłuższą część sezonu trenował z “jedynką” pod okiem Jacka Magiery, ale pod koniec rozgrywek został przesunięty do rezerw. Przygotowania do nowego sezonu miał rozpocząć z w Warce z pierwszym zespołem, ale jego nazwiska próżno szukać w kadrze na letni obóz.

Przedłużony urlop

Sytuację wyjaśnił na łamach legia.net menedżer piłkarza, Branko Hucika.

– Sandro ma siedemnaście lat, a przez ostatnie dwa lata praktycznie nie miał urlopu. Rok temu, gdy podpisywał umowę z Legią, od razu po turnieju w barwach Dinama zaczął przygotowania w Warszawie. Teraz w porozumieniu z klubem, dostał dłuższy urlop. Nie dzieje się więc nic złego, nie ma żadnego konfliktu – tłumaczy agent piłkarza.

Hucika przyznaje jednak, że potrzebna jest zmiana, która stanowić będzie dodatkowy impuls dla piłkarza.

Możliwe wypożyczenie

– Sandro po urlopie wróci do Legii, stawi się na treningach przy Łazienkowskiej. Nie ma co jednak ukrywać, że szanse na grę w pierwszym zespole ma małe. Legia walczy o mistrzostwo Polski, Ligę Mistrzów – o grę młodych może być bardzo trudno. Dlatego uważam, że ze sportowego punktu widzenia dobrze by było, aby Sandro został wypożyczony gdzieś, gdzie nabierze doświadczenia, gdzie będzie grał i się rozwijał. Kolejny rok spędzony w III lidze, w rezerwach Legii, moim zdaniem mija się z celem. Nie chcę by odchodził z Warszawy definitywnie, ale pół roku czy rok poza Łazienkowską może mu dobrze zrobić. Dlatego razem z Legią szukamy najlepszego rozwiązania. My jesteśmy otwarci na różne opcje, może to być klub w Polsce, na przykład na zapleczu Ekstraklasy, a może być poza granicami Polski. Ważny by Sandro grał i się rozwijał. Oczywiście może się tak zdarzyć, że zostanie nadal w Legii II i będzie grał w III lidze, ale wydaje mi się, że lepsze dla niego będzie, jeśli zostanie wypożyczony – dodał agent zawodnika na łamach portalu.

Sam piłkarz zaznacza, że nic jeszcze nie jest przesądzone.

– Na razie odpoczywam, a co będzie dalej zobaczymy. Rozważane są różne opcje, nic nie jest przesądzone – powiedział dla legia.net Sandro.

W zakończonym sezonie Kulenović nie zadebiutował w LOTTO Ekstraklasie. Rozegrał natomiast 26 spotkań w trzecioligowych rezerwach, zdobywając 8 bramek. Zaliczył również 6 występów w UEFA Youth League, trafiając do siatki rywala dwukrotnie.