Lautaro
as.com

Agent Lautaro Martineza, Bety Yaque, w rozmowie z “Marką” zdradził, gdzie utalentowany napastnik będzie kontynuował swoją karierę.

Lautaro broni obecnie barw Racingu Club de Avellaneda. Snajper zdobył w tym sezonie Primera División dziewięć bramek i zanotował cztery ostatnie podania w trzynastu spotkaniach. Dzięki swojej dobrej dyspozycji zawodnik zapracował na powołanie do reprezentacji Argentyny na towarzyskie spotkania z Włochami i Hiszpanią.

Media od kilku miesięcy regularnie spekulują, gdzie Martinez będzie grał po zakończeniu mistrzostw świata w Rosji. Jeszcze do niedawna wydawało się, że nowym klubem urodzonego w Bahíi Blance piłkarza będzie Atlético Madryt. Finalnie transfer wysypał się na ostatniej prostej.

Ostatnie informacje w mediach sprawiają, że niemal wszystko stało się jasne. 20-latek dołączy do Interu Mediolan za około 27 milionów euro, gdzie będzie miał za zadanie zastąpić obecnego kapitana “Nerazurrich”, Mauro Icardiego. Były zawodnik Sampdorii jest przymierzany do Realu Madryt i Paris-Saint Germain. W kwietniu gracz ma udać się do Włoch, gdzie przejdzie niezbędne testy medyczne.

Hiszpański dziennik “Marca” postanowił ponownie zapytać Bety’ego Yaque o przyszłość swojego klienta. Agent potwierdził prasowe doniesienia i odniósł się do potencjalnych zainteresowanych, z którymi kontaktował się w ostatnich miesiącach.

– Transfer Lautaro do Interu jest sfinalizowany w 90 procentach. Czekamy na dopięcie ostatnich szczegółów. Szansa na to, że transfer nie dojdzie do skutku, jest bardzo mała.

– Rozmawialiśmy także z Manchesterem City, a wcześniej zapytania wysłały takie kluby, jak Fiorentina, Borussia Dortmund, Roma czy Manchester United. Finalnie nie doszliśmy do porozumienia z Atlético, ponieważ oferta nie była wystarczająco dobra dla obu stron.