zemplin
Interia-Eurosport/Newspix

Wypożyczony z Legii Tomasz Nawotka zadebiutował dziś w barwach MFK Zemplin Michalovce. Na placu gry nie zabrakło również byłych zawodników LOTTO Ekstraklasy… i nie tylko. 

Miała być Wisła Płock, ewentualnie Wigry Suwałki. Poprzednią kampanię spędził w Zagłębiu Sosnowiec, a w obecnym sezonie 21-letni obrońca zasmakuje słowackiej piłki. Dzisiaj nadarzyła się ku temu pierwsza okazja, mimo że była to już 9. kolejka. Nawotka rozegrał cały mecz, a jego drużyna uległa na wyjeździe ekipie FC Nitra 1:2. Miejmy jednak nadzieje, że będzie regularnie ogrywał się na Słowacji i wróci do Legii gotowy na grę w Ekstraklasie. Zawsze to o jednego młodego Polaka więcej na naszych stadionach, a i zdrowa sportowa rywalizacja o pierwszy skład stoperom Wojskowych nie zaszkodzi.

Dodatkowym smaczkiem dla polskich fanów futbolu mogli być piłkarze, którzy zaliczyli epizod w polskich ligach. I tak w barwach FC Nitry zagrali dziś Jan Chovanec (Ruch Chorzów), Jaroslav Machovec (Odra Wodzisław Śląski, GKS Tychy) oraz Tomas Vestenicky (Cracovia). Z kolei MFK Zemplin reprezentują: Jakub Gric (Sandecja Nowy Sącz), Blazej Vascak (Polonia Bytom), na 20 minut z ławki wszedł – również wypożyczony z Legii – Brian Iloski, a w 79. minucie na boisku zameldował się Dawid Kurminowski (wypożyczony z Lecha Poznań). Poza kadrą ekipy gości pozostali: trzeci z legionistów Sadam Sulley i Gerard Bieszczad (m.in. Lech Poznań, Wisła Kraków).

MFK Zemplin Michalovce piastuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów.