Polscy ligowcy motorem napędowym Litwy, wśród nich młodzieżowiec!

0
81
Litwa
jagiellonia.pl

Nadchodzi wrzesień – czas meczów reprezentacyjnych. Swoje starcia w ramach Ligi Narodów stoczy również Litwa, a w jej szeregach obecni lub byli zawodnicy ekstraklasowych drużyn.

Zapewne nikt nie spodziewał się, że piłkarze polskiej ekstraklasy będą stanowić o sile reprezentacji kraju. A jednak – stało się, choć może Litwa to nie potentat, ale w ich szeregach znajdziemy kilku ciekawych grajków

Selekcjoner Edgaras Jankauskas zdecydował się na trzech piłkarzy polskich klubów. Są nimi: Simonas Paulius (Widzew Łódź), Arvydas Novikovas oraz Justas Lasickas (obaj Jagiellonia Białystok). Ostatni z nich jest młodzieżowcem, który na Podlasie trafił tego lata za 250 tysięcy euro. Do tej pory w barwach Jagi wystąpił w jednym spotkaniu, przeciwko Miedzi Legnica, wchodząc z ławki na 15 minut. Czy będzie ważnym elementem w układance trenera Ireneusza Mamrota? Cóż, w ojczyźnie zapewne go kojarzą – w młodzieżowych reprezentacjach kraju zaliczył 13 występów i może to przekonało działaczy Jagielloni do pozyskania 20-latka. Ciekawy ruch, ciekawy zawodnik, ciekawe jak poradzi sobie w Ekstraklasie.

Litwa swoje mecze rozegra 7 września z Serbią w Wilnie, zaś trzy dni później w Podgoricy z Czarnogórą.

W kadrze tej reprezentacji znaleźli się również byli polscy ligowcy: Džiugas Bartkus (Górnik Łęczna), Emilijus Zubas (GKS Bełchatów i Podbeskidzie Bielsko-Biała), Donatas Kazlauskas (Lechia Gdańsk i Olimpia Grudziądz), Povilas Leimonas (Widzew, Jagiellonia i GKS Katowice), Fedor Černych (Górnik Łęczna i Jagiellonia) oraz Darvydas Šernas (Widzew, Zagłębie Lubin i Wigry Suwałki).