Łukasz Bejger z profesjonalnym kontraktem
Futbolowo

Wspaniałe wieści docierają do nas z Manchesteru. 17-letni Łukasz Bejger zwiąże się 3,5 letnim kontraktem z Czerwonymi Diabłami!

Urodzony w Poznaniu obrońca na Wyspy Brytyjskie przeniósł się w lipcu ubiegłego roku z akademii Lecha Poznań. Bejger w tym sezonie miał już przyjemność trenować z pierwszą drużyną.

CLJ U-17: NADZIEJE PORTOWCÓW NA JESZCZE LEPSZĄ WIOSNĘ – SPRAWDŹ TUTAJ!

Nastolatek w obecnym sezonie rozegrał 20 minut w spotkaniu Ligi Młodzieżowej UEFA z Valencią. Miał również okazję zagrać w towarzyskich spotkaniach drużyny do lat 18.

Łukasz jest także młodzieżowym reprezentantem Polski. W kadrze U-17 prowadzonej przez Przemysława Małeckiego wystąpił do tej pory sześciokrotnie. W marcu “Biało-Czerwoni” powalczą o awans na mistrzostwa Europy. Ich grupowymi rywalami będzie Portugalia, Rosja oraz Szkocja.

Apel Łukasza do młodych zawodników:

“Bardzo źle jest wtedy, gdy interesują się Tobą zagraniczne potęgi – nie mówię tutaj tylko o sobie – a wtedy Polsce zaczynają Cię wywyższać. Mówią, że tam sobie nie poradzisz, lepiej zostać w kraju, za niedługo będziesz grał na poziomie Ekstraklasy…

Chcę powiedzieć młodym piłkarzom w Polsce, aby nie bali się przyjeżdżać do Anglii chociażby na testy. Możesz polecieć na tydzień, a potem twoje życie kompletnie się zmieni. Bawi mnie gdy słyszę, że wyjeżdżając zagranicę masz 1% szans. Nieprawda, masz jeszcze większą szansę. Gwiazdy z Polski w europejskiej piłce to bez wątpienia Robert Lewandowski i Arek Milik, którzy na początek wybrali grę w Ekstraklasie, ale szybko wyjechali. Kto z Polski, który grał długo kształcił się w naszej piłce jest teraz na poziomie Premier League, czy Serie A. Jak patrzę teraz na poziom naszej drużyny do lat 18, połowa zawodników grałaby w Ekstraklasie w podstawowych składach. No może poza Legią i Lechem. To jest najlepsza odpowiedź jak tutaj szkolą (w Anglii przyp. red.)

Chciałbym podziękować Lechowi Poznań. Zawsze będę dobrze wspominał to miejsce, jako klub, w którym stworzył ze mnie dobrego młodego zawodnika, który ma szansę coś osiągnąć.

Chcę też wytłumaczyć, dlaczego zdecydowałem się przejść do Manchesteru. Nie miałem jeszcze odpowiednich warunków fizycznych, aby grać w Polsce w seniorach. Przyjechałem się tu nauczyć gry na najwyższym poziomie pod względem techniczno-taktycznym.

Chcę być obrońcą, który nie boi się grać w piłkę i podejmuje czasami straszne ryzyko, ale chce grać w taki sposób. Gdy wskoczę na odpowiedni poziom fizycznie, nie będzie już problemów z resztą. Wszystko na siłowni możesz nadrobić z czasem, a tamtych rzeczy już się nie nauczysz i może być za późno.

To jest mój kierunek i moje zdanie, a będziecie mogli wnioskować czy miałem rację za 2-3 lata, nie teraz. Życzę wszystkim młodym chłopakom powodzenia w Polsce, ale nie bójcie się tu przyjeżdżać i spróbować wykorzystać swoją szansę”.

1 KOMENTARZ

  1. Super chłopak ale nie urodził się w Poznaniu tylko w Golubiu Dobrzyniu i grę zaczynał w Drwęcy GD a nie w Lechu. Ale I tak wiele osiągnął i życzę dalszych sukcesów.

Comments are closed.