Malcom
fcbarcelona.com

Stało się. Malcom został nowym piłkarzem FC Barcelony.

Malcom podpisał z nowym pracodawcą pięcioletnim kontraktem, w związku z czym będzie zawodnikiem Barcelony do końca sezonu 2022/2023. “Blaugrana” zapłaciła za nowego gracza 41 milionów euro, a w umowie są zawarte bonusy o wartości miliona euro. Były klub skrzydłowego zarobi jednak tylko połowę tej kwoty, ponieważ reszta praw do zawodnika należy do brazylijskich pośredników.

Młodzieżowy reprezentant “Canarinhos” dotychczas bronił barw Girondins de Bordeaux. W zespole prowadzonym obecnie przez Gustavo Poyeta 21-latek zdobył 23 bramki i zanotował 15 asyst. W kontrakcie ofensywnie usposobionego zawodnika ma się znajdować klauzula odstępnego w wysokości 400 milionów euro, a sam gracz ma zarobić 2,5 miliona euro rocznie.

Wychowanek Corinthians jeszcze w poniedziałek mógł zostać piłkarzem Romy, ale Barca zablokowała finalizację transakcji i błyskawicznie doszła do porozumienia z francuskim klubem. Malcom przeszedł testy medyczne w środę i udał się na zgrupowanie przedsezonowe w Stanach Zjednoczonych.