Marcel Zylla
sport.tvp.pl

Marcel Zylla jest blisko transferu do Legii Warszawa – informuje Legia.net. 19-letni piłkarz juniorskiej drużyny Bayernu ma nowy sezon rozpocząć w pierwszej drużynie “Wojskowych”.

O transferze pierwszy poinformował portal Legia.net. Wydaje się, że transakcja między Legią a Bayernem jest już niemal przesądzona. Dotąd nie wiadomo, na jakiej zasadzie reprezentant Polski zasili wicelidera Ekstraklasy. Marcel Zylla ma jeszcze rok obowiązującego kontraktu, dlatego najbardziej prawdopodobnym ruchem zdaje się wypożyczenie.

CLJ U-17: BŁĘKITNI WRONKI SPADAJĄ Z LIGI!

19-letni Zylla rozegrał w tym sezonie 18 spotkań w krajowych juniorskich rozgrywkach, w których zdobył pięć bramek. Ponadto wystąpił w pięciu meczach młodzieżowej Ligi Mistrzów, gdzie zdobył trzy gole. Polak urodzony w Monachium najczęściej występuje na pozycji ofensywnego pomocnika, ale może też grać jako napastnik czy skrzydłowy.

Mimo młodego wieku, odznacza się dobrymi warunkami fizycznymi. Co najważniejsze, jest jednym z większych talentów w młodzieżowych drużynach Bayernu. Dysponuje naprawdę dobrym, jak na polskie warunki, wyszkoleniem technicznym. Pokazywał niejednokrotnie w reprezentacjach młodzieżowych czy na boiskach UEFA Youth League, że umie operować obiema nogami i jest zawodnikiem kreatywnym.

Marcel Zylla jest powołany na zbliżające się mistrzostwa świata do lat 20. Mundial może być więc doskonałą okazją do zweryfikowania umiejętności gry pod presją młodego zawodnika, która z pewnością jest niezbędna do reprezentowania Legii Warszawa.