Matysiak
Archiwum Tomasza Drankowskiego

Moda na Włochy trwa w najlepsze. Na Półwyspie Apenińskim zaczyna roić się od Polaków, a naszych wciąż przybywa. Szymon Matysiak jest kolejnym piłkarzem, który swoją karierę będzie kontynuował właśnie w Italii. 

Matysiak to zawodnik o całkiem bogatym CV, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ma na karku zaledwie 16 lat. Bramkarz urodzony w 2002 roku swoją karierę zaczynał w Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Dwa lata temu, wraz z oficjalnym rozpoczęciem sezonu 16/17, przeniósł się do Poznania. W stolicy Wielkopolski trenował pod czujnym okiem trenerów akademii Lecha.

TRANSFER DO CSKA TO ZAMKNIĘTY ROZDZIAŁ? SEBASTIAN SZYMAŃSKI PRZEMÓWIŁ.

W kolejnym sezonie Matysiak został włączony do zespołu U-19, występującego w Centralnej Lidze Juniorów. Choć golkiper nie zdołał zadebiutować w popularnych rozgrywkach, to osiem meczów przesiedzianych na ławce rezerwowych nie jest wynikiem złym, jak na tak młodego zawodnika.

Tego lata Matysiak wrócił do Szczecina, do FASE (Football Academy School of Excellence – przyp.red.). 16-latek nie zdołał jednak zadebiutować w barwach nowego zespołu. Po wspólnych konsultacjach z Szymonem i jego rodziną, a także Lechem i FASE została podjęta decyzja o wyjeździe na testy do włoskiego Torino. Zakończyły się one pomyślnie dla Matysiaka. Wczoraj o jego przejściu do il Toro za pośrednictwem facebooka poinformował agent piłkarza Tomasz Drankowski.