Pióro
Crawley Town

Twórca “Ty też masz szansę”, Emil Kot, znów może przysłużyć się polskiej piłce, tym razem na Wyspach Brytyjskich. Kilka miesięcy temu, w jednym z meczów kontrolnych PFC Victorii Londyn, której Emil jest trenerem, w drużynie przeciwnej wystąpił Max Pióro. Od kilku dni 16-latek trenuje już pod czujnym okiem trenerów niedawno uformowanej drużyny Crawley Town U23. 

“Na Maxa trafiłem przypadkiem. Rozgrywaliśmy sparing umówiony z moim kolegą Krasimirem Korshakim, który pracuje obecnie w Futbol Scuola. Jest to akademia, skupiająca wybitne jednostki na poziomie grossroots i grające pokazowe mecze z profesjonalnym akademiami. To właśnie Krasmir, tuż po zakończeniu spotkania, powiedział mi o Maxie”. – zdradza w rozmowie z MF Emil Kot. Kto wie, czy ten swoisty przypadek, nie zaważy na przyszłości defensywnego pomocnika.

Podczas meczu Kot był, co zrozumiałe, w pełni skupiony na swoim zespole. Jednak oglądając materiał wideo jeden z zawodników przykuł jego uwagę. Był to właśnie Max Pióro. Jak mówi sam Emil, oglądając Pióro w akcji można odnieść wrażenie, że ma na swoim karku więcej niż 16 lat. Imponuje warunkami fizycznymi, siłą oraz tężyzną. W opinii trenera Victorii nie ma przeciwwskazań, aby stanął do walki z seniorami. Jest na to w pełni gotowy.

RUSZ KOLEJNY ETAP PRZYGOTOWAŃ DO MŚ U-20! ZNAMY POWOŁANYCH NA PAŹDZIERNIKOWE MECZE Z CZECHAMI I HOLANDIĄ. 

Widząc potencjał, jakim dysponuje Max, Kot polecił go do nowo-powstałej drużyny Crawley Town U23, prowadzonej przez Qayuma Shakoora, a więc tego samego człowieka, który namawiał szefostwo klubu do pozyskania Briana Galacha. W tej chwili polski napastnik ma już za sobą debiut w pierwszym zespole Crawely.

Wróćmy jednak do Maxa Pióro. Za 16-latkiem już pierwsze treningi, podczas których zrobił dobre wrażenie i na pewno będzie kontynuował swoją przygodę w hrabstwie West Sussex. Warto również wspomnieć, że Pióro uczy się w Watford College, podlegającym bezpośrednio pod Watford FC, aczkolwiek niebędącym akademią popularnego klubu. Warunki do rozwoju są zatem świetne. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko odpowiednio je wykorzystać.