gdański
(fot. Łączy nas Piłka)

Stało się to, co było zapowiadane od dawna. Na mocy wymiany między Legią a Lechią, Konrad Michalak trafi do Gdańska, a w drugą stronę powędruje 22-letni Paweł Stolarski.

20-latek ze Szprotawy do stolicy Polski trafił w lipcu 2013 roku z Falubaża Zielona Góra. Przez parę lat w Legii był wypożyczany kilka razy (występował w Zagłębiu Sosnowiec oraz w zeszłym sezonie w Wiśle Płock). Pod wodzą obecnego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka we wszystkich rozgrywkach wystąpił łącznie w 32 występach, zdobywając dwie bramki i cztery asysty. Po powrocie z wypożyczenia, w Warszawie przegrywał rywalizację o miejsce w składzie z innymi napastnikami. Były już trener “Wojskowych” Dean Klafuric bardziej cenił sobie Jose Kante czy Carlitosa.

gdański
gol.pl

Póki co gdański klub nie podał informacji o długości kontraktu Konrada, ale powinno to nastąpić w najbliższych dniach.

W drugą stronę powędrował natomiast 22-letni prawy obrońca Paweł Stolarski. Zawodnikiem w przeszłości interesował się Juventus, ale do ostatecznego transferu nie doszło. Pomimo młodego wieku, Paweł ma już na koncie 93 występy w najwyższej lidze rozgrywkowej w Polsce.

Po czterech kolejkach LOTTO Ekstraklasy Lechia zajmuje w ligowej tabeli czwarte miejsce z dorobkiem ośmiu punktów. Legia jest dwie pozycje niżej oraz ma jedno oczko mniej. W następnej kolejce Lechia zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, a Legia zagra u siebie z Zagłębiem Sosnowiec.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.