Sandro Kulenović
Onet Sport

Sandro Kulenović przedłuża kontrakt z warszawską Legią o kolejne trzy lata. Chorwat nie ukrywa zadowolenia.

Debiut 18-latka w pierwszej ekipie mistrza Polski datujemy na lipiec tego roku i spotkanie z Cork City w 1. rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Młody napastnik na murawie pojawił się 8 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Gorsza dyspozycja klubu może okazać się sposobnością do częstszej gry.

Gdy reszta stawki próbowała wdrażać młodość do rozgrywek ESA, z gorszym lub lepszym skutkiem, to Sandro Kulenović przebywał poza granicami Polski. Precyzyjniej mówiąc – we włoskim Juventusie. Turyńska ekipa wcieliła Chorwata do zespołu U-19, aby ten wspomógł zespół w rozgrywkach Primavera 1. W ciągu rocznego wypożyczenia rozegrał 13 spotkań ligowych, ale nie zdobył żadnej bramki. Zawodnik Legii może się pochwalić również udziałem w UEFA Youth League, gdzie na drodze Juve stanął Sporting, FC Barcelona oraz grecki Olympiakos.

PATRYK PLEWKA PRZEDŁUŻA KONTRAKT Z WISŁĄ KRAKÓW

Mimo że w lokalnych rozgrywkach wyników zabrakło, to zupełnie odwrotnie wyglądało to podczas turnieju Viareggio Cup 2018. Młodzieżowy turniej Torneo di Viareggio rozgrywano w okresie karnawału i uznawany jest za jeden z największych na świecie. W zawodach bierze udział 40 ekip do lat 21, a zwycięzca może być tylko jeden. Nie trudno się domyślić, że w klasyfikacji generalnej przewodzą włoskie zespoły, albowiem turniej rozgrywany jest na Półwyspie Apenińskim. Kulenović bramkarzom będzie się śnić po nocach, ponieważ 6 meczów wystarczyło mu, by zdobyć tyle samo bramek.

Sandro, do Warszawy trafił w sezonie 16/17, dołączając do drużyny rezerw. 18-latek nie tylko z Juventusem miał okazję zagrać w UYL, albowiem w europejskich rozgrywkach pojawił się już z Legią Warszawa.

“Jestem cierpliwy, ale będę walczył o miejsce w składzie”.

Sandro Kulenović
Jacek Prondzynski/Legia.com