Mistrzostwa Świata U-20 relacja

Mistrzostwa Świata U-20 – relacja z turnieju rozgrywanego w Korei Południowej – uzupełnienie 1/8

Na placu boju zostało 8 najlepszych zespołów. Przypomnijmy wyniki 3 ostatnich spotkań 1/8, na które niestety nie warto poświęcać zbyt wiele czasu. Rozgrywane 1 czerwca dzień po poprzedniej relacji z MŚ.

USA wręcz rozgromiło Nową Zelandię 6:0 i choć tak wysokiego wyniku nikt się nie spodziewał, to rezultat nie był żadną sensacją. Amerykanie w dalszej rundzie trafili na wielki fenomen tego turnieju – Wenezuelę.

Drugi mecz to “papierowy hit”. Śmiało możemy użyć takiego stwierdzenia bowiem starcie Włochów z Francuzami to zawsze nie lada gratka dla wszystkich kibiców. Klasa wiekowa nie ma tutaj znaczenia, toż to europejskie giganty! Ekipa z Półwyspu Apenińskiego grała pewnie z tyłu, nie dając zbyt wiele furtek dla mocnej Francji, drużyny stawianej najwyżej w hierarchii tych mistrzostw. Mimo braku oczekiwanego blasku musieliśmy się zadowolić drugorzędowym przedstawieniem. Ostatecznie to właśnie “Squadra Azzurra” awansowali dalej. Niespodzianka? Dla dobrych obserwatorów niekoniecznie.

Stawkę zamyka Meksyk, który skromnie pokonuje przedostatniego przedstawiciela Afryki – Senegal. 1:0 w ostatniej minucie to wynik wyrwany bardzo szczęśliwie. Podopieczni Josepha Koto nie wykazali się niczym szczególnym, więc gorycz porażki muszą zachować przynajmniej do następnej próby.

Czas na futbol na najwyższym poziomie?

Pierwszych ćwierćfinalistów zdążyliśmy już wam przedstawić w pierwszej relacji. Mistrzostwa rozgrywane na boiskach Korei Południowej potrafią zaskoczyć nie tylko niedzielnego kibica, ale i wytrawnego eksperta. Młodzieżowe turnieje szczycą się świeżością i przede wszystkim futbolem w innym wydaniu. Warto polecić, warto obejrzeć. Zapraszamy wszystkich do śledzenia dalszych poczynań tych młodych 20-latków (młodszych też), a my wracamy po ćwierćfinałach!