Mistrzostwa Świata U-20

Mistrzostwa Świata U-20 2017 nabierają rozpędu. Czas na krótką relację ćwierćfinalistów

Zbliżamy się powoli do decydującej fazy Mistrzostw Świata U-20 rozgrywanych w Korei Południowej. Znamy już wszystkie 8 ekip, które zmierzą się ze sobą w walce o półfinały!

Niepewna Portugalia, czy bezbłędny Urugwaj? FIFA U-20 World Cup.

W pierwszym meczu 1/8 gospodarze ulegli pod naporem Portugalczyków 3:1. Chociaż zwycięzcy w fazie grupowej nie brylowali, to z drugiego miejsca wywalczyli awans do dalszej batalii. Nikt jednak nie może liczyć na łatwą przeprawę, mierząc się z podopiecznymi Peixe.

Portugalia mimo zebranych sił, tych, których brakowało podczas spotkań grupowych będzie w bardzo trudnym położeniu. Rywalem wyżej wymienionych nie będzie nikt inny jak Urugwaj. Ten sam zespół, który na tym turnieju jeszcze nie przegrał, ba… nie stracił bramki!

“La Celeste” pewnie idą po tytuł. Czy Portugalczycy będą w stanie ich powstrzymać? Tak czy owak, zapowiada się wyśmienity mecz!

Wenezuela idzie jak burza. “Czarny Koń”, a może tylko nadwyżka szczęścia? 
1/4 finałów MŚ 2017 U-20 to dla wielu zespołów nie lada gratka. Oglądanie turniejów młodzieżowych cechuję się świeżością, jeśli chodzi o nazwy państw toczących walkę o najwyższą stawkę. Tak jest i tym razem bowiem pewna gry w ćwierćfinałach jest Wenezuela.
 
Ekipa dotychczas najlepsza podczas obecnych rozgrywek. Śmiało, można tak stwierdzić, patrząc na grę oraz wyniki kolejnych ćwierćfinalistów. 9 punktów w grupie, 10 strzelonych goli i ani jednego straconego!
Niebywałe osiągnięcie, które ciągnie kolejne sukcesy. W 1/8 wyeliminowali skromnie Japonię 1:0 dopiero po dogrywce, ale liczy się rezultat. Teraz czekają na swoich przeciwników z pary USA – Nowa Zelandia (mecz jutro o 13:00).
Czy ktoś na nich stawiał? Po raz kolejny afrykański przedstawiciel robi furorę w młodzieżowych turniejach reprezentacyjnych!

Gdzie faworyci się biją, tam korzysta… Zambia! Drużyna z Afryki zrobiła ogromne wrażenie przede wszystkim na postronnych kibicach. 6 punktów uzyskanych w fazie grupowej i porażka jedynie z Kostaryką zapewniła im pierwszą pozycję. Pokonali Iran, Portugalię a w 1/8 zwyciężyli samych Niemców po plejadzie bramek. 4:3 w dogrywce (w regulaminowym czasie było 3:3).

Zambia pokazała niebywały kunszt prosto z Czarnego Lądu i nie ma zamiaru na tym kończyć. Co powiecie na powtórkę MŚ u-17 z 2013 roku? Wtedy tytuł odebrała Nigeria gdzie piłkarzem turnieju został dziś już dobrze znany Kelechi Iheanacho. Teraz czas na Zambię?

Rywalem podopiecznych Chambeshiego będzie wygrany pary Włochy – Francja (mecz jutro o 13:00). Nie trzeba chyba mówić, że szykuję się prawdziwy hit?

 Anglia jak to Anglia. Faworyt pewnie kroczy dalej.

Nie będziemy się rozpisywać na temat ostatnich dzisiejszych ćwierćfinalistów. Wyspiarze po opuszczeniu grupy na pozycji lidera z pomocą Lookmana rozprawili się z Kostaryką w 1/8. Mecz mógłby nabrać większych rumieńców, gdyby piłkarze “Los Ticos” wykorzystali jedenastkę w końcówce spotkania. Zespół Paula Simpsona po prostu gra swoje i nie zawodzi. Przeciwnikiem będzie albo Meksyk, albo Senegal. Wszystkiego dowiemy się już jutro.

Ademola Lookman (Everton) to kolejne nazwisko, które ląduje w naszym notesie. Niebawem już coś więcej na temat 19-latka!

Ostatnią trójkę ćwierćfinalistów Mistrzostw Świata U-20 poznamy już jutro.