beijmo
Huddersfield Examiner

Zawodnicy do 21. roku życia potrzebują gry, stopniowego wdrażania w seniorski futbol. Okazuje się, że wielu z nich decyduje się na grę w barwach innej drużyny, aby tylko zyskać szanse na regularne występy. Przed Wami 6 świeżutkich, ciekawych transferów młodzieżowców.


Felix Beijmo (Szwecja) – Djurgarden IF -> Werder Brema – 3 mln euro

Pierwszym w dzisiejszym zestawieniu jest 20-letni Szwed, który w ojczystej lidze – Allsvenskan w minionym sezonie wystąpił 11 razy. Dołożył do tego 1 bramkę i 2 asysty, więc jako prawy obrońca nie ma się czego wstydzić. Pożytek mają z niego również kadry młodzieżowe, gdzie grał kolejno w barwach Szwecji U17, U18 i U19, a zapewne niedługo w U21. Teraz Beijmo dołącza do średniaka z Bundesligi, który w przyszłej kampanii ma chrapkę na europejskie puchary.

beijmo
DIF.se

Ramadan Sobhi (Egipt) – Stoke City -> Huddersfield – 6,5 mln euro

Mimo spadku The Potters z Premier League, egipski lewoskrzydłowy pozostanie w angielskiej ekstraklasie, tym razem w barwach zeszłorocznego beniaminka. Może się nawet okazać, że w drużynie prowadzonej przez Davida Wagnera będzie solidnym punktem, bowiem 24 występy w PL to już coś. Dodatkowo 21-latek u boku Mohameda Salaha pojedzie do Rosji na Mundial, gdzie przekonamy się o jego obecnej dyspozycji. 26 meczów w barwach drużyny narodowej wskazuje, że Sobhi w ekipie Faraonów nie będzie chłopcem do podawania ręczników.

beijmo
Huddersfield Examiner

Nikola Katić (Chorwacja) – Slaven Belupo Koprivnica -> Glasgow Rangers – 2,3 mln euro

Tutaj z kolei mamy do czynienia z gościem, który chorwacką ekstraklasę zna jak własną kieszeń. Katić w zakończonej kampanii zagrał 34 razy i jako stoper był podporą defensywy Slavena Belupo. Co więcej, zadebiutował już w pierwszej reprezentacji Chorwacji, ale to dla niego za mało. Przechodzi bowiem do Glasgow Rangers, gdzie stery przejął wszystkim znany Steven Gerrard. Transfer 21-latka jest zapewne dokładnie przemyślanym ruchem, zwłaszcza, że po degradacji The Gers i ich imponującym powrocie do szkockiej ekstraklasy, w niebieskiej części Glasgow są głodni zwycięstw i sukcesów.

beijmo
Rangers Football Club

Jordan Siebatcheu (Francja) – Stade Reims -> Stade Rennais FC – 9 mln euro 

W zasadzie ten chłopak z wieku młodzieżowca wyszedł jakieś 2 miesiące temu, ale grzechem byłoby o nim nie wspomnieć. Przyszły napastnik Rennes walnie przyczynił się bowiem do awansu swojego byłego klubu do Ligue 1. W 35 spotkaniach zainkasował 17 bramek i 7 asyst. Teraz opuszcza Reims, aby w barwach byłej ekipy Kamila Grosickiego zwojować Ligę Europejską. Jest to zatem olbrzymi skok naprzód, który pozwoli 22-latkowi rozwinąć skrzydła w ambitnej drużynie. I mimo, że pewnie upłynie trochę czasu nim zobaczymy go w dorosłej reprezentacji Francji, z uwagi na tamtejsze gwiazdy i ogromną konkurencję, to warto śledzić karierę to gościa!

beijmo
lunion.fr

Marcelo Saracchi (Urugwaj) – River Plate -> RB Lipsk – 13,5 mln euro

20-latek to najdroższy młodzieżowiec w dzisiejszym zestawieniu. Lewy obrońca, choć alternatywnie również lewoskrzydłowy, swoje doświadczenie zdobył przede wszystkim w urugwajskich młodzieżówkach. W ekipach Urugwaju do lat 17 i 20 zaliczył po 24 występy, co skłoniło włodarzy klubu z Lipska do pozyskania Saracchiego. Zwłaszcza, że w Die Bullen odważnie stawia się na młodzież, więc Urugwajczyk zapewne nie przychodzi tam na darmo. Ostatni jego sezon to 22 mecze w barwach River Plate, czy będzie podobnie w wymagającej Bundeslidze?

beijmo
telam.com.ar

Danilo (Brazylia) – SC Braga -> OGC Nice – 10 mln euro

Dzisiejszym ostatnim, a zarazem drugim 22-latkiem jest imiennik defensora Manchesteru City. Danilo to rozgrywający mocnej portugalskiej SC Bragi, który stanowił o sile drugiej linii podopiecznych trenera Abela Ferreiry. To jeden z takich zawodników, który mecze opuszcza jedynie przez kontuzje bądź absencje za kartki. W minionym sezonie był mózgiem Os Arcebispos, którego postanowiła nabyć francuska Nicea. Właśnie tam od lipca będzie występował młody pomocnik, z którym wiąże się niemałe nadzieje. Dodatkowo na jego koncie widnieją występy dla Brazylii U17 i U20 – kiedy przyjdzie pora na grę u boku Neymara czy Coutinho? Zapewne nieprędko – a szkoda…

beijmo
twitter.com