Kean, areną, gdyni

FIFA oficjalnie potwierdziła, że na przyszłorocznych mistrzostwach świata do lat 20 to Łódź będzie głównym miastem-gospodarzem. Stadion Widzewa będzie także areną meczu otwarcia oraz finału młodzieżowego mundialu.

Taką decyzję po ostatniej wizycie w Łodzi ogłosił szef Departamentu Turniejów FIFA Jaime Yarza. Delegacja światowej federacji wraz z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej w środę wizytowali nie tylko Łódzki stadion, ale i całe miasto. Miało to na celu sprawdzenie hoteli i łódzkiej infrastruktury. Jak widać, test wypadł pozytywnie i prezydent miasta mogła podpisać umowę, na mocy której Łódź została oficjalnie miastem-gospodarzem turnieju.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację, iż na nowo wybudowanym stadionie łódzkiego Widzewa wszystkie grupowe mecze rozegrają Polacy. Mecz otwarcia z udziałem naszych rodaków odbędzie się 23 maja. Nie wiadomo jednak na razie z kim i kiedy Polacy rozegrają pozostałe spotkania, ponieważ losowanie grup odbędzie się dopiero 24 lutego 2019 roku. Ostatnim spotkaniem reprezentacji Jacka Magiery rozegranym na Widzewie był przegrany 0:3 mecz towarzyski z Włochami. Następną zaplanowaną konfrontacją na tym boisku jest sparing z reprezentacją Czech (11 października).