Soto
David Aliaga (goal.com)

Nie jest tajemnicą, że mistrzostwa świata to znakomita okazja dla młodych zawodników, aby zapracować na transfer do lepszego klubu. Już na samym początku imprezy zainteresowanie Borussii Dortmund wzbudził napastnika rodem z USA – Sebastian Soto.

Ewentualna zmiana klubowych barw przez Soto nie będzie wiązała się z uciążliwą przeprowadzką. 18-latek już blisko od roku szlifuje swoje umiejętności w zespole Hannoveru 96, gdzie trafił z akademii Realu Salt Lake City. Należy uczciwie przyznać, że pierwsze miesiące w Europie były dla Soto naprawdę udane. W 24 meczach A-Junioren Bundesliga Nord strzelił 17 bramek oraz zanotował 6 asyst. Ponadto, 6 kwietnia zadebiutował w Bundeslidze w przegranym 1:3 meczu z Vfl Wolfsburg. Co ciekawe, choć obecnie Soto jest reprezentantem USA, to w przyszłości wciąż będzie mieć możliwość wyboru meksykańskich barw narodowych.

Napastnik kompletny?

Sebastian Soto mierzy 183 centymetry wzrostu. Do jego atutów należą szybkość, siła, a przede wszystkim instynkt prawdziwego strzelca. “Charakterystyczne dla niego jest to, że jest głodny gry i goli. To cechy, którymi napastnik musi dysponować. Sebastian strzela bramki nie tylko dlatego, że dysponuje dobrym wykończeniem, ale również dlatego, że jest zdeterminowany i opanowany” – twierdzi Martin Vazquez. Co ciekawe to właśnie za sprawą dyrektora akademii RSL Soto jest dziś napastnikiem. Gdyby panowie nie trafili na siebie, reprezentant USA najprawdopodobniej do dziś grałby na skrzydle.

ŚWIETNY WYSTĘP ARGENTYŃSKIEGO GIGANTA W MECZU Z RPA! KIM JEST ADOLFO GAICH?

To, co niezwykle ważne w przypadku Soto, to sumienne podejście do swoich obowiązków. Urodzony w kalifornijskim Carlsbadzie zawodnik po przyjeździe do Niemiec nie pozostał obojętny na proces adaptacji, który wiąże się m. in. z nauką języka. “Niemiecki to ciężki język. Początkowo myślałem, że nie ma szans, żebym go dobrze przyswoił. Jednak teraz rozumiem mniej więcej 90%. Idzie mi naprawdę nieźle” – zdradził Soto w jednym z wywiadów dla stacji ESPN.

Bo ilość Amerykanów musi się zgadzać!

Zainteresowanie Borussii Soto ma mieć związek z odejściem Christiana Pulisica. BVB wciąż chciałoby mieć w swoich szeregach zawodnika rodem z USA. Rozwój tej sagi przyjdzie nam śledzić wraz z grą Soto na mundialu w Polsce. 18-letni napastnik w przegranym 1:2 meczu z Ukrainą na boisku pojawił się w 66. minucie. Już jutro szansa na kolejny występ i pierwszą bramkę. O 20:30 Amerykanie zmierzą się z Nigerią.