kurminowski
besthqwallpapers.com/

MŠK Žilina sięga po młodego napastnika Lecha Poznań, Dawida Kurminowskiego, który już wcześniej występował na Słowacji w MFK Zemplin Michalovce.

Dawid Kurminowski trafił do MŠK Žilina na zasadzie wypożyczenia, które potrwa do 31 grudnia 2019 roku. Dla niespełna 20-letniego napastnika słowacka ekstraklasa nie jest niczym nowym. Z uwagi na fakt, że ostatni rok spędził na wypożyczeniu w innym klubie z tego kraju, MFK Zemplin Michalovce. W rundzie jesiennej tego sezonu rozegrał 16 spotkań w lidze i strzelił dwie bramki.

Wychowanek Warty Poznań do Lecha trafił w 2013 roku. W pierwszej drużynie “Kolejorza” nie udało mu się jeszcze zadebiutować. Przed wyjazdem na Słowację grał i strzelał bramki głównie w drużynie rezerw Lecha. W sumie na boiskach III ligi rozegrał 44 spotkania, gdzie zdobył 17 bramek.

CLJESIEŃ U-17: GÓRNIK ZABRZE MA ZA SOBĄ UDANĄ RUNDĘ!

“Pracowałem na Słowacji przez dwanaście miesięcy, więc wiem, jak postrzegana jest MŠK Žilina i jaka jest jej jakość. Jestem naprawdę szczęśliwy i nie mogę się doczekać nowego wyzwania, to dla mnie wielki krok ” – mówił Dawid Kurminowski tuż po podpisaniu kontraktu ze słowackim klubem.

Siedmiokrotny Mistrz Słowacji zajmuje obecnie 3. miejsce w słowackiej ekstraklasie.

Źródło: MŠK Žilina