Cagliari
sport.onet.pl

Francesc Agulair dziennikarz hiszpańskiego Mundo Deportivo informuje, że skauci FC Barcelony pozytywnie oceniają 18-letniego Sebastiana Walukiewicza.

Urodzony w Gorzowie Wielkopolskim zawodnik jest jednym z najbardziej utalentowanych środkowych obrońców w naszym kraju, a lista klubów chętnych pozyskać Sebastiana jest naprawdę długa. Jak informuje dziennikarz hiszpańskiego Mundo Deportivo, skauci FC Barcelony pozytywnie oceniają jego występy, co szczególnie nie dziwi, ponieważ Walukiewicz jest podstawowym obrońcą drużyny prowadzonej przez Koste Runjaicia.

NOWE CZYNNIKI PIERWSZE U-20! ZOBACZ WIĘCEJ!

Najpoważniej młodzieżowym reprezentantem Polski zainteresowane są angielskie drużyny, m.in. Arsenal, Liverpool, czy Southampton oraz kilka klubów z włoskiej Serie A. Jego kontrakt z Pogonią obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku. Chętni na zakup zawodnika będą musieli wyłożyć na stół kwotę rzędu kilku milionów euro, ale dla klubów takiej rangi nie są to wielkie pieniądze.

Walukiewicz w obecnym sezonie LOTTO Ekstraklasy wystąpił w 13 spotkaniach, z czego 12 zaczynał w wyjściowej jedenastce. “Portowcy” po słabym początku sezonu w ostatnich spotkaniach wskoczyli na dobre tory. W 9 ostatnich spotkaniach ligowych tylko raz zaznali porażki. Młody środkowy obrońca może się w tym sezonie pochwalić jedną asystą w spotkaniu z Wisłą Płock.