nadzieja
Fot. Łukasz Krajewski

17-letni Mateusz Bogusz z Ruchu Chorzów pojawił się na celowniku angielskich zespołów. Chętne na młodego pomocnika są Leeds United i Brighton & Hove Albion.

Urodzony w 2001 roku zawodnik jest wychowankiem chorzowskiego Ruchu. W tym sezonie II ligi zagrał w 19 spotkaniach, zdobywając 5 bramek i jedną asystę. Mateusz bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce zespołu, bo już w wieku 16 lat.

Na Bogusza chrapkę mają dwa zespoły z Anglii. Mowa o Leeds United i Brighton & Hove Albion.

W barwach pierwszego z zespołów występuje Mateusz Klich, który w tym sezonie jest jedną z centralnych postaci w drużynie. Leeds po 26 rozegranych kolejkach jest liderem Championship i pewnie zmierza po awans do Premier League.

PODSUMOWANIE ORLEN BENIAMINEK KROSNO CUP! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Drugi z potencjalnych klubów, Brighton, jest obecnie trzynastą siłą pierwszej ligi angielskiej, a nad strefą spadkową mają bezpieczną przewagę, która wynosi “10 oczek”.

Bogusz opcji gry w przyszłym sezonie ma kilka. Poza wyjazdem na Wyspy Brytyjskie ma również ofertę z francuskiego Stade de Reims. Ruch Chorzów ponoć zaproponował piłkarzowi nową umowę, ale agent Mateusza powiedział, że jego klient chciałby spróbować swoich sił poza granicami naszego państwa.

Mateusz jest także brany w kontekście gry na tegorocznych MŚ U-20, które odbędą się w naszym kraju.

Ruch Chorzów za siedemnastolatka może oczekiwać ok. 200 tys. euro.