kogo
Młodzieżowy Futbol

W województwie małopolskim, w Nowym Sączu rozkwita pewien 16-letni talent. W Polsce nie może liczyć na wiele ofert, ale interesuje się nim Olympique Lyon!

Chłopak, o którym mowa to 16-letni Bartosz Talar. Urodzony w Nowym Sączu występuje w barwach… Dunajca. Nominalnie grający na pozycji środkowego pomocnika piłkarz całą swoją karierę spędził w lokalnym klubie, z przerwą na sezon 15/16, gdy był piłkarzem Lecha Poznań. Aktualnie występuje w pierwszej lidze małopolskiej.

W ostatnim Cafe Futbol więcej o chłopaku mówił Piotr Świerczewski, który także pochodzi z Nowego Sącza, a w czasie swojej kariery występował we francuskich zespołach, m.in. w Marsylii.

“Byłem z jednym piłkarzem, który nie jest jeszcze reprezentantem Polski. Ma 16 lat i jest transferowany do Lyonu. Dla mnie to coś dziwnego, że dwa kluby z Nowego Sącza go nie widzą, że pozostałe drużyny w Polsce go nie widzą, a widzi go jeden z największych klubów we Francji mający gigantyczny budżet. Lyon zabrał go na testy, on się tam sprawdził i tam prawdopodobnie przejdzie”. – przyznał w programie Cafe Futbol.

ŚWIEŻUTKI PRZEGLĄD CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW! KLIKNIJ PO WIĘCEJ!

Ze znanych nam źródeł wiemy, że klub pozostaje w kontakcie z Francuzami i czekają na dalszy rozwój wydarzeń.

Piotr Świerczewski w dalszej części programu powiedział: “Nie dziwię się, że Lyon chce zabrać takiego zawodnika. Podczas jednego sparingu, który trwał 60 minut, przebiegł 9,7 km. Normalni polscy piłkarze w 90 minut biegają około 10-11 km”.

Pojawia się pytanie, dlaczego w Polsce nikt go nie docenił?