southgate
Mirror

Ademola Lookman na rozdrożu. 20-latek nie podjął decyzji, który kraj będzie reprezentował na międzynarodowych boiskach.

Choć Lookman ma za sobą grę w kadrze “Synów Albionu” U-19, U-20, a także U-21, to do momentu, gdy nie rozegra meczu w drużynie seniorów – ma wolną rękę. Warto przypomnieć, że młody skrzydłowy może grać dla Nigerii, więc niekoniecznie musi znaleźć się w szeregach reprezentacji Anglii. Sam 20-latek nigdy nie wypowiada się na temat swojej narodowej przynależności, aczkolwiek jego czyny przemawiają za krajem, w którym spędził większość swojego życia.

“Super Orły” próbowały przekonać Ademole już przed Mistrzostwami Świata 2018 w Rosji, na które nie miał szans pojechać z angielskim zespołem. Piłkarz wypożyczony do Lipska w ubiegłym sezonie nie przystał na te warunki. Co ciekawe – oficjalnie nie zaprzeczył ani się nie wypowiedział odnośnie swojej przyszłości.

FIFA WPROWADZI ZMIANY W KWESTII WYPOŻYCZEŃ? SPRAWDŹ O CZYM MOWA

Mimo wszystko sprawa Lookmana nabrała tempa, bo jak zauważa nigeryjska federacja piłkarska – drzwi do pierwszej kadry są otwarte. Możliwość “przestrzeni” na boisku oraz ważna rola na boisku to wartości, których Southgate nie może zaoferować. Przynajmniej nie na dzisiaj. Selekcjoner Anglii robi wszystko, co w jego mocy, by skłonić Lookmana do kontynuowania reprezentacyjnej ścieżki na wyspach. Czy to wystarczy?