Kovac
Twitter

Mam wrażenie, że Bayern Monachium to taki klub, który chciałby wymieć wszystko, ale jednocześnie nie wykazuje większego zaangażowania. Najwyższa pora to zmienić. Chorwacki szkoleniowiec Niko Kovac rozpoczął baczną obserwację zawodnika z Korei Południowej.

Nie, nie chodzi o Heung Min-Sona. Nową tajną bronią Bayernu Monachium ma być 19-letni Jeong Woo-Yeong z drużyny rezerw bawarskiego zespołu. Młodego napastnika ma cechować znakomita technika użytkowa oraz szybkość. Zdaniem “Bilda” Kovac ma w najbliższym czasie dać szansę Koreańczykowi w pierwszym zespole. Spowodowane jest to kontuzją Kingsleya Comana oraz zaawansowanym wiekiem dwójki skrzydłowych Ribery-Robben.

19-latek do Bayernu dołączył w styczniu tego roku z drużyny Incheon United. Do tej pory wystąpił w 13 spotkaniach Regionalligi (czwarty szczebel rozgrywkowy), w których na swoje konto zapisał sześć bramek oraz trzy asysty. W Azji jest uważany za duży talent i następcę w reprezentacji samego Sona.

NIEZROZUMIAŁA DECYZJA CZESŁAWA MICHNIEWICZA! KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI!

Swoją drogą polityka Bayernu jest dla mnie niezrozumiała. W ostatnich latach może i dominowali w Niemczech, ale za to w Europie zawsze czegoś brakowało. Klub nie zrobił nic, żeby tą sytuację poprawić, nie kupił żadnego piłkarza z dużą renomą, tylko liczy, że znów w kolejnym sezonie może coś się im uda wygrać. W tym sezonie widzimy, że problemy z wygrywaniem mają już nawet na krajowym podwórku. Znacznie przyjemniej ogląda się grę Borussii Dortmund, czy chociażby Herthy Berlin. Skład Bayernu robi się z roku na rok coraz starszy i jeśli klub nie zmieni w najbliższym czasie filozofii, to za kilka lat może być z nimi bardzo słabo.