Future
Puma

Nie zdarza się często, aby wielka marka w swojej kampanii tak mocno postawiła na młodych i utalentowanych, ale dopiero wchodzących na piłkarski szczyt graczy w roli ambasadorów. Specjalną edycją butów z serii PUMA FUTURE 18.1, czyli Next, PUMA postanowiła uhonorować sześciu utalentowanych graczy z różnych stron świata.

Wyróżnionych piłkarzy łączy jedno: w bardzo krótkim czasie i dość zaskakująco udało im się przebić z osiedlowych boisk na piłkarskie salony. To gwiazdy wschodzące, ale już teraz można stwierdzić, że bez pardonu wędrują w kierunku szczytu. Na rynek trafiło zaledwie 350 par butów PUMA FUTURE 18.1 ze specjalnej edycji Next.

Oto ambasadorzy modelu FUTURE 18.1:

Future
Puma

Allan Saint-Maximin, NICE oraz FRANCJA U21

Urodzony w 1997 roku Allan Saint-Maximin to piłkarz, którego ukształtowała gra na podwórku. Zanim został wschodzącą gwiazdą francuskiego futbolu, musiał wytrwale szlifować swój talent, by stać się prawdziwym brylantem. Przebył długą drogę z przedmieść Paryża aż do francuskiej ekstraklasy. Na boisku imponuje niesamowitą szybkością, jego przyspieszenie to zmora dla każdego przeciwnika. Jest równie utalentowany, co skłonny do prowokowania rywali. Śmiało można stwierdzić, że jest uosobieniem hasła: od osiedlowej ulicy do piłkarskiego boiska.

Mahmoud Dahoud, BORUSSIA DORTMUND oraz NIEMCY U21

Nie wybierasz, gdzie przyjdziesz na świat, ale możesz walczyć, o co tylko chcesz. Takie motto idealnie charakteryzuje Mahmouda Dahouda i jego losy. Urodzony w 1996 roku w Syrii, niedaleko granicy z Turcją, przybył do Niemiec wraz z rodziną, gdy miał zaledwie rok. To właśnie w Niemczech, na ulicach Reusrath po raz pierwszy w życiu zaznał kontaktu z futbolówką. Od tamtej chwili minęło jednak sporo czasu, a on stał się jednym najciekawszych piłkarzy młodego pokolenia na całym świecie!

Giovanni Lo Celso, PSG oraz ARGENTYNA

Mieszkańcy Rosario, trzeciego co do wielkości miasta w Argentynie, wiedzą dobrze, że są  prawdziwą “wylęgarnią” piłkarskich geniuszy. Przyszłe piłkarskie gwiazdy kształtują tu swoje umiejętności właśnie podczas gry w piłkę na ulicy. Jednym z takich geniuszy z okręgu Santa Fé jest 22-letni Giovanni Lo Celso, który zaczynając od kopania piłki na zakurzonych jezdniach, dotarł do szczytu marzeń każdego argentyńskiego dziecka i zagrał w drużynie narodowej. Teraz, wraz z drużyną “Albicelestes”, przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Rosji.

Joel Latibeaudiere, MANCHESTER CITY oraz ANGLIA U18

Kapitan angielskiej drużyny do lat 17, która rok temu sięgnęła po Mistrzostwo Świata. Urodzony w 2000 roku piłkarz Manchesteru City jest na najlepszej drodze, by w przyszłości stać się jednym z topowych obrońców na świecie. Już teraz cechują go elegancja i pewność w grze, których nauczył się grając w jeszcze młodszym wieku na angielskich podwórkach.

Simone Edera, TORINO oraz WŁOCHY U21

Urodzony i wychowany w Turynie Simone Edera grał na ulicach w swojej replice koszulki Torino, marząc o reprezentowaniu barw tego właśnie klubu. Po 13 latach, 21-letnie dziś Edera staje się bohaterem rodzinnego miasta, grając na Stadio Olimpico Grande Torino.

Koya Kitagawa, SHIMIZU S-PULSE

Urodzony w 1996 roku Koya Kitagawa dorastał w Shizuoce w Japonii, wpatrując się w imponującą Górę Fuji. Dzięki temu wiedział od początku, że aby wejść na sam szczyt będzie musiał bardzo ciężko pracować. Imponująco sprawny młody Japończyk zdobył swoją górę, gdy z ulic Shizuoki trafił do pierwszej drużyny S-Pulse.

Buty dostosowane do każdej stopy 

Przypomnijmy, że buty z nowej serii PUMA Future swoją premierę miały pod koniec ubiegłego roku. W obuwiu FUTURE wykorzystano technologię NETFIT zaprojektowaną wcześniej z myślą o butach biegowych. W obuwiu piłkarskim wzniesiono ją jednak na nowy poziom, aplikując charakterystyczną siatkę na górze cholewki. W ten sposób narodził się wyrazisty i ascetyczny zarazem wygląd, a buty zyskały niepowtarzalny system sznurowania, który pozwala na pełne dopasowanie obuwia do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu buty mogą być odpowiednie zarówno dla graczy z wąską, jak i z szeroką stopą, dając i jednym, i drugim dogodne usztywnienie i dopasowanie. Przekłada się to również na wyrażanie siebie na boisku.

Future
Puma

Aby jeszcze bardziej poprawić ogólny wygląd i konstrukcję butów, cholewka NETFIT została połączona ze skarpetą evoKNIT i strefami uderzeniowymi. Razem tworzą jedną tekstylną warstwę bazową. Zapewnia to dopasowanie oraz poczucie lepszego panowania nad piłką. Same skarpety evoKNIT zaprojektowano tak, żeby nie ograniczać ruchów i zapewniać swobodę, dzięki specjalnie ułożonym cięciom.

But FUTURE to również początek historii nowej podeszwy RAPIDAGILITY, którą wykonano z superlekkiego i reaktywnego tworzywa Pebax. Wyposażono ją również w mix stożkowych i ostro zakończonych kołków, które zaprojektowano z myślą o lepszej przyczepności i stabilności. Dla tych, którzy lubią dynamiczne zwody i szybką grę, wkręcającą przeciwnika w ziemię.