sportlineng.com

Jedna z rewelacji początku sezonu w Fortunie 1 Liga drużyna Rakowa Częstochowa zakontraktowała piłkarza Manchesteru City! Nowym zawodnikiem pierwszoligowej drużyny został Chidiebere Nwakali!

Chidiebere kilka lat temu wraz z kolegami z kadry sięgnął po Mistrzostwo Świata do lat 17. Nigeria wtedy ogrywała wszystkich, jak chciała i ile chciała, kończąc całą imprezę z dorobkiem bramkowym 26:5. Jedyną drużyną, która stawiła opór była reprezentacja Szwecji, w grupie padł wynik remisowy 3:3. Drużyna Nwakali jednak jeszcze raz w półfinałach trafiła na zespół ze Skandynawii i gładko wygrała 3:0. Defensywny pomocnik zdobył wówczas 2 bramki podczas turnieju oraz piorunujące wrażenie na czołowych zespołach w Europie, które chciały go mieć w swojej ekipie.

Z DZIESIĄTEJ LIGI DO BUNDESLIGI? KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI

Zawodnik trafił do akademii Manchesteru City! Od tego momentu w karierze tego piłkarza pojawił się duży zjazd formy. Historia jego transferów mimo młodego wieku jest bardzo bogata i wypisze tylko kluby, w których występował. Najpierw został wypożyczony do Atletico Malagueno, później do Girony, następnie do IK Start Kristiansand (Norwegia), potem do Songal IL (Norwegia), a ostatnio grał w Aberdeen. Jeśli mowa o częstych występach, to na regularną grę mógł liczyć tylko w Norwegii. W 48 występach zdobył 7 bramek oraz 4 asysty. Wydaje się, że gra w Europie go przerosła, ale cały czas jest młodym zawodnikiem, dlatego zdecydował się na kolejny klub w swojej karierze.

W tym sezonie został wypożyczony do Rakowa Częstochowa. “Czerwono-Niebiescy” grają w tym sezonie bardzo przyjemną dla oka piłkę, będąc jedną z rewelacji początku sezonu Fortuny 1 Ligi.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ciekawy transfer, trzeba się przyglądać temu piłkarzowi. Pozostaje tylko pytanie, co skłoniło zawodnika do wsparcia Rakowa Częstochowa? Na pewno ma spore szanse zostać gwiazdą Fortuna I Iigi.

Comments are closed.