juliusz
lechpoznan.pl/fot

20-letni Juliusz Letniowski został nowym piłkarzem Lecha Poznań. Młody pomocnik podpisał 3,5 letni kontrakt.

Juliusz jeszcze pół roku temu grał w… trzecioligowym Bałtyku Gdynia. Po dobrych występach na kupno zawodnika zdecydowała się pierwszoligowa Bytovia Bytów, w której był wcześniej na wypożyczeniu. Letniowski był kluczową postacią w zespole, choć sezon rozpoczął spokojnie, bo pierwsze bramki zdobył dopiero w szóstej kolejce.

Jak już się rozkręcił, to tempa nie zwolnił. Szybko stał się jednym z największych odkryć pierwszej części sezonu Fortuna 1 Liga, o ile nie największym. Po dziewiętnastu rozegranych seriach gier ma na swoim koncie siedem zdobytych bramek i trzy kluczowe podania do kolegów z drużyny.

“Juliusz mimo młodego wieku, zwłaszcza w ostatnim sezonie, na poziomie pierwszej ligi zaprezentował się bardzo dojrzale. Zwróciliśmy uwagę na jego przygotowanie techniczne oraz taktyczne, wielokrotnie przesądzał o losach spotkania dla własnego zespołu. W krótkim czasie stał się jednym z liderów Bytovii” – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Kolejorza. 

13-LATEK ZAGRA W IV LIDZE? DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Negocjacje z Lechem Poznań nie były tajemnicą i tylko czekaliśmy na oficjalne potwierdzenie. Dużą rolę odegrała długość kontraktu. Gdyby Bytovia nie sprzedała go teraz, latem odszedłby za darmo. 20-latek na Bułgarską przeniesie się za ok. 300 tys. zł, choć pierwsze oferty były znacznie niższe.

“Jako Lech Poznań przyglądaliśmy się mu bacznie przez pewien czas i stąd decyzja o transferze. Mimo że jest młody, to potrafił odznaczyć piętno na takim zespole jak Bytovia. Drzemie w nim ogromny potencjał i możliwości dalszego rozwoju. Liczymy, że w gronie lepszych piłkarzy, w Ekstraklasie, gdzie te cele są inne niż w pierwszoligowych klubach jeszcze mocniej się rozwinie i jeszcze lepiej będzie mógł sprzedawać swoje nietuzinkowe umiejętności” – dodaje Rząsa.

Letniowski po podpisaniu kontraktu

“Podpisanie kontraktu to dla mnie spore przeżycie, Lech jest potężnym klubem. Cieszę się, że ktoś mnie tutaj dostrzegł, a ja jestem gotowy do ciężkiej pracy. Myślę, że każdy kibic Lecha liczy na mistrzostwo Polski. Z takim potencjałem jest to realne. Przychodzę tutaj, aby zostać mistrzem” – mówi piłkarz.

Początkowo Letniowski może być rezerwowym w Lechu, ale stopniowo powinien dostawać coraz więcej szans na zaprezentowanie swoich możliwości. Klub z Poznania ma w planach kupić jeszcze jednego piłkarza z zagranicy, aby zwiększyć rywalizację w ofensywie.

Źródło: Lech Poznań