sikora peda II ligi
Młodzieżowy Futbol

Ta informacja jest jak miód na nasze serca. W ciągu najbliższych trzech lat akademie zostaną dofinansowane na łączną kwotę wynoszącą 130 milionów złotych!

Aby całość doszła do skutku, musiały zostać spełnione dwa warunki. Pierwszy – premier Mateusz Morawiecki obiecał, że znajdzie w państwowym budżecie pieniądze na ten cel, drugi – PZPN zapowiedział, że wprowadzi system certyfikacji szkółek piłkarskich.

I tak od słowa do słowa, kilka spotkań premiera z ministrem sportu i voila. Według portalu weszlo.com rozmowy są już na ostatniej prostej, a cała sprawa przesądzona.

Pieniądze mają zostać wypłacone kolejno:

  • W 2020 roku – 35 milionów złotych
  • W 2021 roku – 45 milionów złotych
  • W 2022 roku – 50 milionów złotych

Program certyfikacji szkółek piłkarskich PZPN stworzony został w celu objęcia kontroli nad procesem szkolenia dzieci w wieku od 6 do 13 lat w Polsce. Ustalono trzystopniową klasyfikację, która uczestników programu dzieli na tych z certyfikatem złotym, srebrnym lub brązowym.

Owe wsparcie pieniężne ma motywować szkółki i akademie w Polsce do poprawy swojej infrastruktury, podwyższenia kwalifikacji swoich trenerów, a tym samym do dostania się na wyższy poziom swojego certyfikatu.