ojrzyński
polsatsport.pl

Młodzi Polacy są w ostatnim czasie coraz bardziej rozchwytywani za granicą. W rozmowie dla Sport.pl Leszek Ojrzyński, były trener Arki Gdynia, a prywatnie ojciec 15-letniego Jakuba powiedział, że jego syn jest blisko dołączenia do Liverpoolu!

Lista chętnych na Kubę jest długa. Wymienia się zainteresowanie m.in. Manchesteru United, Tottenhamu, Southampton, Valencii, Juventusu, oraz Liverpoolu. Największe szanse na zakontraktowanie młodego bramkarza daje się ostatniemu z wymienionych klubów. Kuba dwa razy trenował z pierwszą drużyną oraz rozmawiał z Jurgenem Kloppem, zdradza ojciec Leszek Ojrzyński.

15-latek do Legii trafił w 2016 roku z Korony Kielce, a w czerwcu br. podpisał swój pierwszy, trzyletni, profesjonalny kontrakt. Jest również reprezentantem Polski w kategoriach juniorskich.

EVERTON ZAPŁACI 500000 FUNTÓW KARY! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Dwa lata temu dostał zaproszenie od drużyny “Czerwonych Diabłów” na tygodniowe testy do Wielkiej Brytanii. Wraz z nim pojechał ojciec.

Decyzja o zmianie klubu nie zapadnie szybciej niż w lutym, gdy Jakub skończy 16-lat.

W młodzieżowych drużynach Liverpoolu jest już jeden zawodnik z Polski. Mowa oczywiście o Kamilu Grabarze, który do miasta Beatlesów trafił w styczniu przed dwoma laty. Aktualnie gra w drużynie U-23.