ORLEN BENIAMINEK KROSNO CUP
beniaminek.org

W dniach 4-6 stycznia czekają nas wielkie futbolowe emocje w Krośnie. W “PROFBUD Arenie” zaczynamy kolejną edycję międzynarodowych turniejów piłkarskich z cyklu ORLEN Beniaminek Krosno Cup.  

Od stycznia do marca 2019 roku odbędzie się sześć edycji turnieju, w którym zagra około 100 drużyn z Polski i Europy w kategoriach wiekowych U-8, U-9, U-10, U-11, U-12 i U-13. Zaprezentują się markowe drużyny z ekstraklasy: Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Cracovia Kraków. Akademie bardzo dobrze pracujące z dziećmi i młodzieżą, między innymi: Akademia Piłkarska Reissa, Arkonia Szczecin, Jaguar Gdańsk, Barca Academy z Warszawy, Sandecja Nowy Sącz, Olympic Wrocław, Varsovia Warszawa i wiele innych. Przyjadą również zagraniczni goście z Węgier, Serbii, Ukrainy i Słowacji.

Głównym sponsorem turnieju od sezonu 2018/2019 jest PKN ORLEN. Organizatorem turnieju od 2016 roku jest Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno. Partnerem turnieju jest Miasto Krosno, a “Ambasadorem turnieju” znany komentator Canal+, urodzony w Krośnie – Tomasz Ćwiąkała.

Turniej organizowany przez Akademię Piłkarską Beniaminek PROFBUD Krosno oraz firmę PKN ORLEN  – głównego sponsora tych rozgrywek, zyskał już uznanie w Polsce i jest jednym z najciekawszych wydarzeń w futbolu dziecięcym oraz młodzieżowym. Dwanaście turniejów w skali roku i ponad dwa tysiące uczestników pokazują, że piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina sportowa na świecie, a zarazem, że w małym mieście jak Krosno można przeprowadzić piękne wydarzenia sportowe, organizowane przez pasjonatów futbolu i sportu dla dzieci.

ROZPOCZĘŁO SIĘ  FINAŁOWE GŁOSOWANIE NA ZAWODNIKA ROKU CLJ 2018! ZAGŁOSUJ!

W roku 2018 w turniejach zimowych wygrywały następujące drużyny: U-13 – Rozwój Katowice, U-12 – Fablok Chrzanów, U-11 – Wisła Kraków, U-10 – Akademia Piłkarska Reissa, U-9 – Beniaminek PROFBUD Krosno, U-8 – Beniaminek PROFBUD Krosno. Kto zwycięży tym razem okaże się już wkrótce.

Gwarantem wysokiej jakości rozgrywek jest także miejsce, w którym odbędzie się turniej – “PROFBUD Arena” to jeden z najważniejszych obiektów sportowych w Krośnie. Zgodnie z założeniem pozwala ona na grę w piłkę przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Najwyższej jakości sztuczna trawa, zadaszenie i system grzewczy zimą dają komfort treningów zarówno zawodowcom, jak i amatorom.

Poniżej znajduje się pełny harmonogram turnieju:

ORLEN BENIAMINEK KROSNO CUP

Celem turnieju jest popularyzacja gry w piłkę nożną oraz propagowanie postawy “Fair play”. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Kolejne turnieje z serii ORLEN BENIAMINEK KROSNO CUP odbędą się: 

U-12 – 11-13 stycznia 2019

U-11 – 23-24 lutego 2019

U-10 – 2-3 marca 2019

U-9 – 9-10 marca 2019

U-8 – 16-17 marca 2019