Oskar Repka
Polish Soccer Skills/ Sport.de

Oskar Repka przechodzi tygodniowe testy w Cracovii Kraków. Zawodnik dotychczas ogrywający się w niemieckich młodzieżówkach jest w kręgu zainteresowań Michała Probierza.

Michał Probierz nie próżnuje. Cracovia otwarcie deklaruje jako część swojego projektu budowanie klubu na polskiej młodzieży i jak na razie, widać dużo inicjatyw, aby faktycznie ich wcześniej wyznaczony cel się ziścił. Wczoraj na boiskach treningowych “Pasów” odbył się test-mecz zorganizowany przez samego trenera Cracovii. Były szkoleniowiec m.in. Lechii chciał sprawdzić wielu młodych zawodników naraz, a przede wszystkim dać szansę pokazania się piłkarzom z niższych bądź juniorskich lig.

Cracovia odważnie działa także na rynku transferowym. W tym tygodniu testy przechodzi wyżej wymieniony Repka. Obecnie 19-letni Oskar reprezentuje barwy niemieckiego Karlsruhe U19. Zawodnik mimo już swojego dość zaawansowanego wieku, jak na juniora, wciąż gra tylko w młodzieżowych rozgrywkach Bundesligi. Do Niemiec Repka wyjeżdżał w wieku 17 lat z Zawiszy Bydgoszcz. W Polsce zawodnik już dwa lata temu grał na tym samym szczeblu juniorskich rozgrywek i przechodząc do Niemiec utknął w nich na dobre.

19-letni Repka to rosły defensywny pomocnik mogący grać również na pozycji środkowego obrońcy. Mierzący 188 cm zawodnik w tym sezonie zaliczył 19 występów w juniorskiej Bundeslidze, udało mu się nawet zdobyć dwie asysty. Dotychczas w Niemczech w ciągu trzech ostatnich sezonów na ligowych boiskach pojawiał się 39 razy. Oskar jest również reprezentantem Polski. Łącznie z orzełkiem na piersi występował 14 razy, w kategoriach U-18 i U-19. Przymierzany do kadry U-20, niestety nie dostał powołania najbliższe majowe zgrupowanie w Bydgoszczy.