Oskar Repka
Chrobry Głogów

Konieczność przebywania na boisku 1. Ligi co najmniej jednego młodzieżowca to zmiana, która wydaje się niezwykle trafiona. Młodzi zawodnicy raz po raz udowadniają, że należy na nich stawiać, bo swoją grą potrafią zrobić różnicę.

Dzisiejsze spotkanie Warty Poznań z Chrobrym Głogów zapowiadał się ciekawie. Gospodarze liczyli na zwycięstwo, które oznaczałoby ucieczkę od strefy spadkowej, goście natomiast dzięki trzem punktom zbliżyliby się do miejsc premiowanych awansem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, ale właśnie gol dla Chrobrego jest najbardziej interesujący. Zdobył go 19-letni Oskar Repka. Obrońca wypożyczony z Arki Gdynia rozegrał swój czwarty z rzędu mecz, przy czym trzy ostatnie od pierwszej minuty aż do końcowego gwizdka sędziego. Urodzony w Bydgoszczy zawodnik przebojem dostał się do składu Pomarańczowo-czarnych i nic nie wskazuje na to, by pozwolił sobie to miejsce odebrać.

17-LATEK Z PIERWSZYM GOLEM W EKSTRAKLASIE! KLIKNIJ I ZOBACZ!

Repka jest etatowym młodzieżowym reprezentantem Polski, występując w drużynach U-18 i U-19. Wychowanek Zawiszy Bydgoszcz ma za sobą trzy lata treningów w niemieckim klubie Karlsruher, ale jego cel jest, a przynajmniej kilka lat temu był, inny: Chelsea Londyn! Wywiad sprzed ośmiu lat, w którym młody Oskar opowiada o swoich marzeniach, możecie przeczytać tutaj. Warto śledzić dalsze poczynania młodego defensora, który być może w przyszłym roku będzie stanowić trzon nowej, odmłodzonej Arki.


Autor: Hubert Koncewicz