Paweł Lipik
ruchchorzow.com.pl

Tak, dobrze przeczytaliście – młodziutki chłopak pojawił się na treningu pierwszej drużyny Niebieskich, dodatkowo zaprezentował się naprawdę dobrze. Przypadek? Nie sądzę.

Naprawdę warta uwagi inicjatywa śląskiego klubu, która pokazuje, że nawet za dzieciaka warto dawać z siebie wszystko!
Paweł Lipik, bo o nim mowa, został najlepszym graczem turnieju drużyn Akademii Piłkarskiej. Cel uświęca środki – w nagrodę trener seniorów Ruchu, Dariusz Fornalak, zaprosił 9-latka na swój trening.

Po rozgrzewce i zajęciach z piłką naturalnie przyszedł czas na gierkę. W wewnętrznym sparingu Paweł zdobył sporo bramek, a od starszych kolegów zebrał same pochwały. W towarzystwie najbliższych mógł cieszyć się z cennego doświadczenia, które – bądź co bądź – nie zdarza się zbyt często, ba – nawet w ogóle. Głos w tej sprawie zabrał kapitan Niebieskich, Maciej Urbańczyk – Brałbym go. Ma zadatki, kręci z przodu, do ofensywy byłby dobry. Ma moją rekomendację. 

Ruch walczy o utrzymanie w 1. lidze, zatem w Chorzowie nie jest raczej do śmiechu. Widać jednak, że władze klubowe chcą zbudować bliską relację z kibicami i dbać o przyszłość drużyny. Oby więcej takich akcji, chapeu bas Niebiescy! A, no i zapamiętajcie nazwisko Paweł Lipik – kto wie, czy to nie ten gość nie namiesza w futbolu!